fbpx
CrossFitO wszystkim

Zawody, zawody, zawody…

dodany przezKamil Timoszuk 28 lutego 2014 0 Komentarzy

Odpowiedzi na pytanie dlaczego uprawia się sport jest praktycznie zawsze tyle samo ile pytanych o to osób. Każdy będzie miał swoją definicję na ten temat. Jednak prawie każda z pytanych osób wymieni w którejś kolejności możliwość rywalizacji. Możliwość sprawdzenia siebie na tle innych takich samych wariatów.

Kiedy łapiemy typowego bakcyla związanego z jakąś dyscypliną sportu, uprawiamy ją wtedy głównie dla własnej przyjemności i co za tym idzie także satysfakcji. Z biegiem czasu poznajemy różne tajniki, niuanse czy smaczki danego sportu. Wtedy widzimy i odczuwamy na samych sobie ile czasami wymaga poświęcenia nauczenie się czegoś czy nawet wyszlifowanie posiadanej już umiejętności. Nagle w jednej chwili zaczynamy doceniać ludzi, którzy robią to lepiej od nas. I właśnie też wtedy pojawia się chęć sprawdzenia się z takimi osobami – zarówno indywidualnie jak i na różnego rodzaju zawodach.

Minionej nocy za oceanem wystartowały eliminacje czyli tak zwane Open do CrossFit Games czyli nieoficjalnych crossfitowych mistrzostw świata. Jak już nie raz wspominałem na łamach tego bloga, może w nich wziąć udział każdy człowiek na świecie. Wszystko to za sprawą systemu polegającemu wysyłaniu swoich zgłoszeń przy pomocy internetu. Zanim jednak rzesza zapaleńców zaczęła to robić odbyło się oficjalne przedstawienie pierwszego z pięciu treningów eliminacyjnych. Jak zawsze odbyło się to z dużą pompą. Jako pierwsza zaszczytu goszczenia CrossFit Games dostąpiła Atlanta i jeden z tamtejszych boxów. Zobaczcie sami.

Ja jeszcze nie czuję się na siłach aby startować w tej randze zawodów. Nawet dla własnej przyjemności. Nie oznacza to jednak, że nie czuję potrzeby rywalizacji i sprawdzenia siebie w taki czy inny sposób. I właśnie też dlatego już mi się buzia uśmiecha na myśl o jutrzejszym dniu. Jutro bowiem w CrossFit Podlasie Box odbędą się pierwsze wewnętrzne zawody o miano najbardziej wysportowanego człowieka tego miejsca.

CF Podlasie Wyzwanie I

To, że będą to zawody w których udział będą mogli wziąć tylko członkowie CF Podlasie, nie oznacza tego, że inni ludzie nie będą tam mile widziani. Wręcz przeciwnie! Jeśli nie wiesz co robić w sobotnie przedpołudnie lub też popołudnie to już wiesz 😉 Weź kolegę, koleżankę, dziewczynę chłopaka, mamę, tatę czy kogokolwiek innego i wpadnijcie zobaczyć jak się nie tylko męczą i wylewają siódme poty ludzie z boxa. Będziecie mogli zobaczyć co to jest tak zwane community i dlaczego ludzie, którzy jeszcze niedawno nie wiedzieli o swoim istnieniu, teraz tak dobrze się ze sobą czują i bawią. Kto wie, być może i ty będziesz chciał do nas dołączyć? Jeśli tak, to nie krępuj się! My nie gryziemy 😉

Te zmagania będą pierwszymi oficjalnymi zawodami w jakich wezmę udział. Jakiś czas temu myślałem, że pod koniec lutego będę już miał to za sobą. Jednak tak się wszystko ułożyło, że swoje pierwsze kroki na arenie rywalizacji postawię w swoim własnym mieście. Z czego rzecz jasna niewątpliwie się cieszę. Jednak tak jak nie udało mi się już dwa razy wystąpić w Łodzi na Łódź Garage Games, tak pod koniec marca chciałbym dopiąć swego i wybrać się tam nie jako widz, a jako zawodnik. Czy tym razem w końcu się to uda? Na 100 procent tego jeszcze nie wiem, ale od czegoś trzeba zacząć, a więc ja zaczynam od chęci, a to już coś 🙂