fbpx
CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Za kulisami show

dodany przezKamil Timoszuk 5 kwietnia 2014 0 Komentarzy

Zawody CrossFit Games przez ostatnie lata rozwinęły się w sposób dla wielu niewyobrażalny. Z małej prowincjonalnej imprezy Amerykanie zrobili coś, co jest śledzone przez setki tysięcy ludzi na całym świecie niemal przez cały czas. Na taki sukces pracuje niemal non stop cały sztab ludzi.

Jak duże jest to wydarzenie można już zobaczyć po samych eliminacjach czyli tak zwanych Open. Każdy z pięciu treningów jaki wykonywali ludzie na całym świecie, był oficjalnie ogłaszany podczas specjalnych eventów odbywających się co tydzień. To co widzieli ludzie podczas godzinnego show w telewizji czy internecie to tylko wypadkowa pracy setek osób z ekipy CrossFit Games.

Jako, że każdy z tych treningów odbywał się w innym miejscu USA, dochodził też zawsze problem przenoszenia się i adaptacji do nowych warunków w każdym kolejnym miejscu. Jak wygląda organizowanie takiego wydarzenia od tak zwanej kuchni, idealnie pokazują krótkie dokumenty zza kulis produkowane przez tę samą ekipę. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wielkim przedsięwzięciem stał się w tej chwili CrossFit w USA, niech obejrzy te materiały. A to przecież tylko pokazowe treningi.

WOD 1 – Atlanta

WOD 2 – Miami

WOD 3 – New Orleans

WOD 4 – Seattle

WOD 5 – San Francisco

Wcale bym się nie zdziwił jeśli za kilka lat, pokazowe treningi będą realizowane albo z jakichś bardziej nietypowych miejsc niż boxy albo na przykład innych krajów. Przy tym tempie rozwoju i rozmachu z jakim działa ta organizacja nic już chyba nie będzie zaskoczeniem.