Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
Foto & VideoO wszystkim

Wyginam śmiało ciało

dodany przezKamil Timoszuk 22 grudnia 2013 0 Komentarzy

Ludzkie ciało stworzone jest do tego aby je testować, sprawdzać, a w ogólnym rozrachunku po prostu ulepszać. Każdy z nas może to robić na rozmaite sposoby i w dowolnie wybrany sposób. Niektórzy jednak idą o krok dalej i z prostych rzeczy po pewnym czasie robią niemal sztukę.

Core stability, o którym pisałem już jakiś czas temu, to pewien zestaw ćwiczeń pozwalający na wzmocnienie mięśni w pasie na wysokości brzucha oraz pleców ale i nie tylko. Regularne stosowanie takiego urozmaicenia w treningu, pozwala poprawić wiele innych cech naszego ciała. Po pewnym czasie stosowania tej metody nagle widzimy, że ruchy czy ćwiczenia sprawiające nam potworne trudności okazują się znacznie prostsze. Pomimo tego, że nie wykonywaliśmy tych ćwiczeń ale właśnie poprawialiśmy sobie stabilizację.

Niektórzy jednak idą o krok dalej i tak jak napisałem we wstępie robią z tego niemal sztukę. Bo prawdziwą sztuką jest nie przywalić mocno o ziemię robiąc wiele z ruchów z poniższego filmu.

Jeśli ktoś kiedykolwiek starał bawić się w podobny sposób jak ten człowiek, przede wszystkim z piłką, ten wie ile wymaga to pracy. Ja sam miałem nie raz i nie dwa bliskie spotkania z ziemią pierwszego stopnia po których moją pierwszą myślą było to czy mam jeszcze wszystkie zęby. Na szczęście tak 😉

Polecam jednak każdemu spróbować nawet w takie dni jak dziś kiedy teoretycznie powinniśmy mieć więcej czasu na wszystko. Więc dlaczego by go nie wykorzystać choćby na to?