fbpx
CrossFitO wszystkim

Wielki test nadchodzi

dodany przezKamil Timoszuk 22 lutego 2014 1 Komentarz

Już tylko kilka dni dzieli nas od chwili, w której tysiące osób z całego świata stanął do wielkiej rywalizacji. Podczas najbliższych tygodni wielu ludzi będzie walczyć ze swoim ciałem, duchem oraz swymi słabościami. Wiele tych osób będzie się czuło realnymi, a niektórzy także moralnymi zwycięzcami. A to wszystko za sprawą CrossFit Games 2014!

Pierwszy z pięciu treningów eliminacyjnych zostanie ogłoszony już 27 lutego. Wtedy zacznie się wielkie szaleństwo trenowania, nagrywania wideo i wysyłania swoich filmów do weryfikacji. Wynik każdego treningu aby móc zostać zaliczonym, musi spełniać ściśle określone reguły. Wszystko po to, aby każdy człowiek na naszym globie miał teoretycznie równe szanse w tej rywalizacji. Jak pokazuje też doświadczenie lat ubiegłych, nawet bardziej doświadczeni zawodnicy potrafią mieć z tym problem. Z tego też powodu biorą się późniejsze kontrowersje czy nawet w skrajnych przypadkach dyskwalifikacje. Jednak jest to znak od całej organizacji CrossFit.com, że nie ma równych i równiejszych. Zasady są proste, klarowne i przede wszystkim takie same dla wszystkich.

Z okazji rozpoczynających się eliminacji Open w internecie pojawił się kapitalny, półgodzinny film, który stara się zebrać w pigułkę i zdefiniować co to jest fitness, czym są tak naprawdę te wielkie zawody CrossFit i jaka jest ich historia. A ta, można wierzyć lub nie, ale pomimo stosunkowo nie dużego stażu jest już bardzo bogata. Zresztą obejrzyjcie ten materiał sami i przekonajcie się o tym osobiście.

Ja w tym roku, właśnie w tych zawodach, kibicuję paru osobom zarówno z Polski jak i z Chicago. Mam nadzieję, że każdej z tych osób pójdzie najlepiej jak tylko może. Czy w tym roku doczekamy się na przykład pierwszego Polaka, któremu uda się awansować do rundy regionalnej? Mam nadzieję, że tak. Byłoby to dobra zarówno dla nich samych jak i też dla całego środowiska. Zatem nie pozostaje nic innego jak tylko trzymać kciuki przez najbliższe tygodnie 🙂