fbpx
CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Wiek nie jest przeszkodą – jest wymówką

dodany przezKamil Timoszuk 10 grudnia 2014 0 Komentarzy

Kiedy myślimy o starszych osobach w naszym kraju, bardzo często przed oczami pojawia się nam obraz schorowanych i zmęczonych życiem ludzi. Niestety w wielu przypadkach tak jest w rzeczywistości. Na szczęście ten trend w ciągu ostatnich kilku lat zaczął się diametralnie zmieniać, bo ludzie po 40-stce lub 50-ce zaczęli o siebie walczyć.

Wciąż jednak jest duża grupa osób, która pomimo tego, że nie jest zadowolona ze swojego trybu życia i tego jak on wygląda, to nic z tym nie robi. Nie robi tego bardzo często nie z czystego lenistwa, ale z kilku innych powodów, które bardzo często są tylko iluzoryczne. Wymówki bywają bardzo różne i pod tym względem osoby w wieku naszych rodziców czy dziadków, potrafią być bardzo kreatywne. Do podstawowego zestawu tego typu haseł można zaliczyć brak czasu, brak pieniędzy czy też brak możliwości wszelakich. Do tego natomiast dochodzą jeszcze wymówki typu jestem za stary/stara, nie wypada, nie potrafię, wstydzę się czy też także kilka innych. Pewnie w niektórych przypadkach niektóre z tych zda mają trochę wspólnego z prawdą, jednak znacznie częściej są to typowe dla wielu z nas, bez względu na wiek, wymówki.

Podobne podejście miała też grupa pań z USA, które pewnego dnia ktoś postanowił zaprosić do jednego z crossfitowych boxów – CrossFit Vitality. Panie te były koleżankami z pracy, a dokładniej z jednej ze szkół w Północnej Karolinie. W skład tego zespołu wchodzili zarówno nauczyciele, jak i także inni pracownicy tamtejszej placówki. Program jakim miały być objęte owe uczestniczki miał trwać kilka tygodni, w ciągu których panie miały sprawdzić na sobie co to jest CrossFit i co on im może dać. W efekcie tego powstał 9-odcinkowy mini-serial na oficjalnym kanale CrossFit na YouTube. Tak natomiast wyglądał pierwszy odcinek.

Jeśli kogoś to zainteresowało, to resztę czyli jak na razie 5 odcinków, może znaleźć pod TYM adresem.

Jednak już po zaledwie 5 tygodniach tego programu testowanego na tych paniach, można śmiało zobaczyć jak czasami niewiele potrzeba, aby zmienić coś w swoim życiu na lepsze. Wystarczy tylko sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, lub też skorzystać z oferowanej przez kogoś pomocy. Tylko tyle i aż tyle zarazem. Ja jednak jestem fanem obserwowania takich przemian w ludziach, które wyrażają się przez zachowanie, myślenie i działanie tejże osoby. Być może właśnie dlatego podrzucam wam dziś ten materiał do obejrzenia 🙂