Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
O wszystkimOdżywianie

Wdrażam zasady gotowania

dodany przezKamil Timoszuk 2 czerwca 2013 5 komentarzy

Gotowanie to trudna sztuka ale na pewno nie niewykonalna. Przecież każdego dnia miliony, a nawet chyba i miliardy ludzi na świecie coś gotuje. Każdy na swój sposób, każdy zgodnie z pewnymi zasadami i każdy tak jak lubi. Ja tej sztuki tak na dobre dopiero się uczę.

Odnośnie gotowania mam wiele pytań czy wątpliwości na które staram się znajdywać odpowiedzi czy też najlepiej rozwiązania. Jednak jest jedno zagadnienie nierozłącznie związane z gotowaniem, które dla mnie jest totalną zagadką. Mianowicie są to przyprawy i wszelkie konfiguracje jak ich używać. Oczywiście można pójść taką drogą, że samemu próbować jaka przyprawa do czego pasuje. Ale po co to robić skoro już kiedyś ktoś dawno to sprawdził i ustalił pewne reguły. Rzecz jasna reguły można, a nawet często trzeba łamać ale żeby to robić najpierw trzeba je dobrze znać, a z tym był u mnie problem.

Dlatego też w ostatnim tygodniu interesując się tym tematem natrafiłem w internecie na kapitalną grafikę, która wyjaśnia niemal wszystko. Wszystko w temacie podstawowych zastosowań całej masy ziół i przypraw. Jeśli ktoś chciałby się dokształcić tak jak i ja to zapraszam do oglądania jej i przede wszystkim zastosowania w praktyce.

Przyprawy

Jak na razie moją faworytką wśród przypraw pozostaje czerwona papryka, którą używam do wielu rzeczy. Nawet do takich których chyba nie powinienem. Jednak skoro mi smakuje to dlaczego by nie? Przecież o to chodzi aby było zdrowo i smacznie, prawda? 😉