Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
CrossFitO wszystkimZawody & Eventy

Under The Bridge Championship

dodany przezKamil Timoszuk 8 lutego 2018 0 Komentarzy

Dolny Śląsk, a w szczególności miasto Wrocław, ma sporo zasług dla polskiej sceny CrossFit. To właśnie tam powstał pierwszy afiliowany box oraz odbyły się jedne z pierwszych dużych międzynarodowych zawodów. W obecnych realiach kolejne boxy z tego miasta chcą próbować iść tą drogą.

Jednym z takich boxów w ostatnim czasie okazał się być Bridge Nation CrossFit. Jedno z 9 takich miejsc właśnie we Wrocławiu, które 1 kwietnia będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. I właśnie z tej okazji zdecydowano się na uczczenie tej ważnej dla nich chwili poprzez sprawdzenie sprawności swoich klubowiczów, a także chętnych ludzi z całej Polski. Wszystko pod szyldem imprezy Under The Bridge Championship.

Under the Bridge Championship

Promo zawodów Under the Bridge Championship!!! Finał zawodów 24.03.2018 Bridge Nation CrossFit. Kwalifikacje online i zapisy ruszają w tym tygodniu.Kategorie: Open Men, Open Women, Elite Men, Elite Women, Team 1 + 1 Men – WomenNagrody pieniężne oraz artykuł dla Mens Health Polska. Dla zwycięzców kwalifikacji online każdej kategorii buty Reebok nano 8.Pozostałe szczegóły wkrótce. Nanowo Akademia Mistrzostwa SportowegoMen's Health PolskaUNBROKEN StoreLegal Cakes WrocławFitness Club 24 Dystrybucja / SklepALLNUTRITIONRed Bull

Opublikowany przez Bridge Nation CrossFit Poniedziałek, 22 stycznia 2018


Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się ze sobą w takich kategoriach jak:

– Open Men
– Open Women
– Elite Men
– Team 1 + 1 Men – Women
– Masters Men 40+

Aby to zrobić należy do 13 lutego zapisać się i przesłać swoje wyniki wraz z wideo z dwóch pierwszych workoutów eliminacyjnych. Wtedy też zostanie ogłoszony workout numer 3 na którego wykonanie będzie kolejnych 7 dni, a pod koniec lutego poznany całą stawkę zawodników jaka weźmie udział w imprezie. Jak pokazały już pierwsze workouty łatwo na pewno nie będzie 🙂

WOD 1

Przedstawiamy pierwszy trening kwalifikacyjny do Under the Bridge Championship.Film ma charakter poglądowy. Należy stosować się do poniższego opisu!!!Under the Bridge ChampionshipTrening kwalifikacyjny pierwszy.W 7 minut należy spalić określoną ilość kalorii na air bike’u, a w pozostałym czasie wykonać jak największą ilość przeskoków przez skrzynię. Elite men: 120 kaloriiElite women: 80 kaloriiOpen men: 100 kaloriiOpen women: 60 kaloriiTeam: 200 kalorii z czego kobiety: 80 kalorii, mężczyźni 120 kalorii.Wysokość box’aMężczyźni: 24 caleKobiety: 20 caliWynik to całkowita ilość przeskoków przez box. Kalorie należy ustawić wcześniej tak aby były odliczane w dół. Dopiero po uruchomieniu stopera można wejść na air bike i zejść z niego po spaleniu określonej ilości kalorii. Przez box należy przeskoczyć obunóż. Na box’ie nie trzeba się prostować. Z box’a można zejść. Nogi nie muszą mieć kontaktu z box’em. Nie wolno dotykać box’a ramionami ani wspierać się na nich. Wchodzenie, wskakiwanie jednonóź itp. to brak powtórzenia. Żeby powtórzenie było zaliczone należy znaleźć się po drugiej stronie box’a w czasie trwania treningu z uwzględnieniem powyższych instrukcji.Team’y: do spalenia jest 200 kalorii z czego kobiety: 80 kalorii, mężczyźni 120 kalorii. Z air bike’a można zejść po skończonej pracy ale wskoki muszą być wykonywane synchronicznie. Każdy zawodnik ma własny box. Zawodnicy rozpoczynają po tej samej stronie i kończą ruch po drugiej stronie. Jeśli jeden zawodnik znalazł się po drugiej stronie box’a szybciej niż partner to musi na niego zaczekać aby powtórzenie było zaliczone. Zawodnicy nie muszą używać tego samego stylu przeskoków. Nagranie. W obiektywie mają się znaleźć air bike’i, boxy, zegar oraz zawodnicy. Należy się przedstawić, podać nazwę drużyny, kategorię i numer treningu. W tym wypadku to trening pierwszy. Należy pokazać wysokość box’a (jeśli box nie jest oznaczony należy do zmierzyć). Przed startem należy pokazać ustawione kalorie odliczane w dół, a po ukończeniu treningu (bądź w trakcie) należy pokazać wyświetlacz w celu sprawdzenia rzeczywistej liczby spalonych kalorii. Box’y mają być ustawione RÓWNO w jednej linii (jeden przed drugim) bokiem do kamery. Zegar ma być cały czas widoczny.Każdy atleta/drużyna jest zobowiązany do utworzenia konta na https://athletes.zone/ i wysłania maila na adres bridgenationcrossfit@gmail.com (w tytule należy wpisać Imię Nazwisko/ Nazwa drużyny, wynik, a w treści link do You Tube gdzie można obejrzeć film z wykonania treningu).

Opublikowany przez Bridge Nation CrossFit Środa, 31 stycznia 2018


WOD: 2

WOD: 2W ciągu 7 minut należy wykonać jak największą ilość thrusters’ów.Po każdych 15 powtórzeniach należy zwiększyć obciążenie.Waga początkowa:Elite men: 40 kgOpen men: 20 kgOpen women: 15 kgTeams: 20 kg / 20 kgWzrost obciążenia:Elite men: + 10 kgOpen men: + 10 kgOpen women: + 5 kgTeams: men + 10 / women + 5 kgWzrost obciążenia: w sumie + x kg, np. Elite men zaczyna od 40 kg, a po 15 powtórzeniach dokłada obciążenie tak aby w sumie było 50 kg Sztangę można dotknąć dopiero po odpaleniu czasu pracy. Obciążenie początkowe może być założone wcześniej. Każdy zawodnik dokłada obciążenie sam. Dozwolona tylko jedna sztanga na zawodnika. W team’ach należy zbić piątkę aby partner mógł rozpocząć pracę. Dopiero kiedy jeden z atletów skończy swoje 15 powtórzeń i zbije piątkę partnerowi ten może rozpocząć wykonywanie swoich 15 powtórzeń. Kiedy partner pracuje, wolno zmienić sobie obciążenie na sztandze. Wynik to CAŁKOWITA liczba powtórzeń. Zaciski są obowiązkowe. Nagrywanie: kamera bokiem do atlety (OBOWIĄZKOWO), należy pokazać ciężar sztangi oraz użyte talerze).Prawidłowy thrusters to przysiad ze sztangą trzymaną z przodu i wypchnięcie sztangi w jednym płynnym ruchu nad głowę. Przysiad – kolec biodrowy poniżej linii kolan. Po wypchnięciu sztangi nad głowę. Kolana, biodra i łokcie w pełni wyprostowane. Sztanga za linią ucha. Jakakolwiek pauza podczas wykonywania to brak powtórzenia. Sztanga musi zostać wypchnięta jednym ruchem nad głowę. Wejście pod sztangę w trakcie wyciskania jest niedozwolone.

Opublikowany przez Bridge Nation CrossFit Środa, 7 lutego 2018


Pomimo tego, że jest to pierwsza tego typu impreza w Bridge Nation CrossFit, to już na starcie kilka znanych w crossfitowym i nie tylko środowisku marek postanowiło zaufać organizatorom i wesprzeć ją. Wśród partnerów tego eventu są takie firmy jak Unbroken Store, Men’s Health, Legal Cakes, AllNutrition czy też Akademia Mistrzostwa Sportowego. Dzięki takiemu wsparciu już sami zwycięzcy eliminacji otrzymają najnowsze buty Reebok Nano 8. Wraz z tą ostatnią z wymienionych firm udało się też stworzyć klimatyczny materiał promocyjny.

Under the Bridge Championship powered by AMS

Halo ‼️ Czy są wśród nas jacyś zapaleńcy cross`a 🏋🏻‍♂️⁉️ Jeśli tak, koniecznie czytajcie ten wpis! 👇🏼Już 24 marca we Wrocławiu odbędą się finały otwartych, międzynarodowych zawodów w crossie organizowanych przez naszego partnera Bridge Nation CrossFit. Aby jednak wziąć w nich udział, najpierw musicie się zapisać, a następnie wystąpić w kwalifikacjach. Czy warto? 🤔No pewnie! Czekają na Was nagrody materialne, finansowe i… artykuł w magazynie Men's Health! 🤩Gdzie i jak możecie się zapisać, o tym w naszym wydarzeniu. Zapisy trwają wyłącznie do 7 lutego więc nie zwlekajcie i dokonujcie zapisów 👇🏼https://www.facebook.com/events/365785843887378/Serdecznie zapraszamy wszystkich zapaleńców do udziału w zawodach, szczególnie naszych wykładowców i absolwentów szkoleń z cross treningu i kursów trenera personalnego. Dajcie czadu! 🔥💪🏼

Opublikowany przez Akademia Mistrzostwa Sportowego Piątek, 2 lutego 2018


A co sami organizatorzy mówią o swojej imprezie? Sławek Zawrotniak mówi tak:

Już od dawna zamierzaliśmy zorganizować zawody, a w związku z tym, że 01.04 nasz box obchodzi pierwsze urodziny ustaliliśmy termin zawodów na koniec marca. Po części traktujemy je jako uczczenie roku naszej pracy nad rozwojem klubu, ale nie ograniczamy się tylko do naszych klubowiczów ponieważ zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Głównym celem zawodów jest współzawodnictwo i dobra zabawa. Treningi jakie rzucimy na uczestników będą ciekawe i zarazem bardzo wymagające. Zdecydowana większość zawodników będzie miała okazję mierzyć się z elementami, których nigdy przedtem nie robili. Jeśli chodzi o same treningi to mogę tylko powiedzieć, że będzie ich dużo i będą sprawdzać każdy aspekt sprawności fizycznej. Dzięki naszym partnerom i wspólnemu zaangażowaniu, szykuje się więc nie lada widowisko!

Tak więc jeśli chcielibyście wziąć w nim udział, to śmiało możecie jeszcze próbować. Zapisy trwają do 13 lutego na Athletes Zone pod TYM linkiem. Ekipa Bridge Nation CrossFit postara się o to, aby każdy kto dotrze na ich imprezę, wywiózł z Wrocławia jak najwięcej dobrych wspomnień. Zaś zawody Under The Bridge Championship powinny się wpisać na listę imprez udanych i wartych uwagi przez szerszą publiczność w przyszłości.