Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Umarł król, niech żyje król?

dodany przezKamil Timoszuk 17 lipca 2015 4 komentarze

Już tylko dni, a właściwie to godziny, dzielą nas od startu tegorocznych CrossFit Games w Kalifornii. To właśnie tam najbardziej wysportowane Panie oraz nie mniej sprawni Panowie, w różnych kategoriach wiekowych, będą starali się udowodnić całemu światu oraz przede wszystkim sobie, że po prostu dają radę.

W ubiegłym roku dwoma najważniejszymi wydarzeniami związanymi z Gamesami było 4 z rzędu zwycięstwo Richa Froninga oraz jego ogłoszenie, że jest to jego ostatni indywidualny występ. Gdy wiadomość ta obiegła crossfitowy światek, podstawowym pytaniem jakie zadawali sobie wszyscy było to – kto zastąpi na tronie abdykującego króla? Na początku kandydatów było kilku, ale w przeciągu ostatnich miesięcy na zdecydowanego lidera tego wyścigu wyszedł młody gniewny czyli Mathew Fraser. Chłopak, który wywodzi się z podnoszenia ciężarów, jak się okazało ma też predyspozycje do innych aktywności fizycznych. O jego drodze do miejsca w którym znajduje się w tej chwili, opowiada fajny dokument, do obejrzenia którego zachęcam.

https://www.youtube.com/watch?v=3izLRhJ_nEs

O tym, że Mat skutecznie celuje w wygranie tegorocznych CrossFit Games dowodzi też ten materiał z ostatniego treningu kwalifikacji Open. Niby zwycięstwo na tym etapie nic nie znaczy, ale widać doskonale, że chciał on zaznaczyć już na początku tegorocznej batalii, że zmiana warty nadchodzi.

https://www.youtube.com/watch?v=YqZ0eYwPEMA

Czy mu się to uda? Moim zdaniem jest on na pewno niekwestionowanym liderem. Jednak jak co roku w dużej mierze wszystko zależy od Dave’a Castro i jego świty, która wymyśla workouty. W zależności od tego na co w tym roku zostanie położony nacisk, to niektórzy zawodnicy będą mogli czuć się pewniej niż reszta. A czy w tej grupie będzie Mat Fraser to już się okaże za kilka dni.