Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
O wszystkim

Trochę magii w dzisiejszym świecie

dodany przezKamil Timoszuk 23 czerwca 2013 0 Komentarzy

Dziś nie będzie o jedzeniu, diecie, CrossFicie czy innych „zdrowych rzeczach”. Dziś będzie o odrobinie magii jaka czasem potrafi pojawić się w życiach wielu osób. Czasem wystarczy tylko pozbyć się wszędobylskiego cynizmu, otworzyć szerzej oczy i można zobaczyć naprawdę niesamowite chwile i wydarzenia.

Pomysł na ten wpis pojawił się u mnie już parę dni temu. Wszystko to przez to, że jestem fanem, a nawet pasjonatem sportów amerykańskich z NBA oraz NHL na czele. Oglądanie ich na żywo zmusza kogoś mieszkającego w Europie do zarywania nocy z racji różnicy czasowej. I tak też zabijając czas i czekając na 7 mecz finałowy NBA oraz 5 starcie w finale NHL zagłębiłem się w czeluści serwisu You Tube. Znacie ten stan kiedy czasami siadacie aby obejrzeć jakiś jeden filmik, a dzięki temu, że po prawej stronie pojawiają się inne powiązane klikacie na kolejny, i kolejny, i kolejny… Prawdziwy pożeracz czasu. Jednak tym razem w moim przypadku było bardzo pomocne w oczekiwaniu na mecze.

A co takiego tam oglądałem? Tak się jakoś złożyło, że zacząłem oglądać różne występy uczestników tak zwanych talent show z całego świata takich jak Mam Talent czy X-Factor. Głównie były to kompilacje najlepszych występów ludzi z amerykańskich, angielskich, australijskich czy indyjskich wersji tych programów. Tak wiem, niektórzy uważają, że takie programy to szmira i kompletna strata czasu. Moje podejście do tych formatów na przestrzeni lat ewoluowało. Mianowicie kiedy wchodziły one do Polski nie ukrywam, że dość skrupulatnie je śledziłem. Z biegiem czasu jednak mój entuzjazm słabł i teraz mogę chyba powiedzieć, że są one mi obojętne. Uważam jednak, że tego typu programy są idealną okazją do pokazania się szerszej publiczności ludziom, którzy mają talent ale nie wiedza jak go wypromować. To zjawisko może nie do końca widoczne jest w Polsce ale to temat na inny tekst.

Odkąd jednak pamiętam najbardziej w takich programach zawsze lubiłem fakt, kiedy na scenę wchodził ktoś w kogo nikt kompletnie nie wierzył. Bardzo często wtedy i publiczność i jurorzy na dzień dobry skreślali kogoś takiego. Niemal identycznie jak to ma miejsce bardzo często w naszym codziennym życiu. I wtedy dana osoba zaczyna śpiewać lub robić inną rzecz, która przeważnie jest jej pasją. I wtedy wszyscy milkną lub otwierają szeroko oczy i buzie ze zdziwienia co dany człowiek potrafi. Jeśli ktoś ma ochotę niech zobaczy i posłucha tego typu moim zdaniem najlepszych scen. Mocno budujący materiał.

http://www.youtube.com/watch?v=dYPTS_39I8g

Ciekawe ile tak niezwykłych osób czasami mijamy na ulicach każdego dnia i nie mamy o tym zielonego pojęcia.

Chciałbym kiedyś zadziwić w podobny sposób ludzi. Wywołać podobne reakcje i ten grymas zdziwienia na ich twarzach byłoby rzeczą bezcenną. Parę razy miałem namiastkę tego stanu, kiedy kompletnie nieznajomi mi ludzie dowiadują się ile na przykład kiedyś ważyłem, a jak teraz wygląda moje życie. Warto jednak się chyba postarać i sprawić aby ktoś został jeszcze bardziej zadziwiony niż miało to miejsce do tej pory. Wszystko w moich rękach.