fbpx
CrossFitO wszystkim

To będzie wydarzenie

dodany przezKamil Timoszuk 7 listopada 2013 0 Komentarzy

Jak ten czas szybko leci! Jeszcze nie tak dawno temu grupa zapaleńców spotykała się po raz pierwszy w parku aby sobie poćwiczyć. Nikt jeszcze wtedy nie miał ani świadomości, ani tym bardziej pewności dokąd to wszystko zaprowadzi. A zaprowadziło do miejsca z którego naprawdę warto się cieszyć.

CrossFit Podlasie w swoim pierwotnym założeniu miało być czymś co będzie przede wszystkim promować ruch w postaci CrossFitu w Białymstoku i regionie. Odpowiedzią na to czy udało się to zrobić w tak krótkim czasie w tak ograniczonych warunkach jakie były do tej pory dostępne niech świadczą choćby liczby, sięgające nawet 40-stu osób w wspólnych treningach na świeżym powietrzu. To właśnie wtedy wiele osób dowiedziało się po raz pierwszy co to jest CrossFit, jak on częściowo wygląda czy jakie daje możliwości przy jego dalszym zgłębianiu. Już wtedy ekipa CrossFit Podlasie nie chciała zmarnować tego potencjału i zaczęła myśleć o tym aby stworzyć pierwsze miejsce gdzie każdy spragniony ruchu, wyzwań i przekraczania granic będzie mógł to robić. Naturalnym procesem było więc staranie się o pierwszego oficjalnego boxa.

SONY DSC

Jak trudną drogę musiała przejść ekipa CFP w ostatnich miesiącach to wie tylko ona sama. Zresztą po części domyśla się tego każdy kto kiedykolwiek budował coś od początku. W tym jednak konkretnym przypadku to nie były zwykłe starania bo we wszystko co robili wkładali po prostu swoje serce. A to już daleko wykracza poza granicę zwykłego, oschłego biznesu. Jednak teraz, kiedy widać już bardzo wyraźne światełko w tunelu tych starań, wiadomo już, że to się po prostu opłaciło. I nie mam tu na myśli kwestii finansowych. Mam tu na uwadze przede wszystkim miejsce jakie udało im się stworzyć, jakie odwiedziłem już dobrych kilka razy i wiem, że ludzie, którzy będą tam regularnie uczęszczać będą prawdziwymi szczęściarzami.

SONY DSC

O tym, że CrossFit Box to nie jest typowa siłownia pisałem już wcześniej. Z rozmów z różnymi ludźmi, którzy nie są tak bardzo w tym temacie wiem, że to jest dość ciężkie do wytłumaczenia. Niestety już tacy jesteśmy, że myślimy bardzo często utartymi schematami i bardzo nam ciężko wyjść poza ich ramy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu aby ten fakt zmienić. Idealna okazja ku temu nadarzy się już w najbliższą sobotę, kiedy pierwszy oficjalny dzień pracy zaliczy właśnie CrossFit Podlasie Box.

Jak będzie wyglądał ten ciekawy dzień? W skrócie wyglądać to będzie tak:

10:00 Otwarcie drzwi

11:30 WOD dla chętnych (zapisy przez fanpage CrossFit Podlasie)

13:30 WOD dla chętnych

15:00 WOD dla chętnych

17:00 OFICJALNE OTWARCIE PIERWSZEGO CF BOXA NA PODLASIU

17:30 Pokazowy TEAM WOD. Michał TEAM vs. Damian TEAM

SONY DSC

Jednak to tylko suche fakty. W praktyce będzie to wyglądać tak, że pierwsze 3 WODy czyli Workout Of Day będą mogli wykonać wszyscy chętni, którzy albo mieli wcześniej styczność z CrossFitem albo kompletnie nowe osoby. Każdy będzie mógł się śmiało odnaleźć na tych zajęciach, które będą prowadzić ci sami trenerzy, którzy będą w boxie na co dzień czyli Michał Zalewski oraz Damian Truchel. Po tych trzech zajęciach przyjdzie czas na część niejako oficjalną. Osobiście znam tylko kilka szczegółów ale obiecałem ich nie zdradzać więc słowa dotrzymam 😉 Powiem tylko, że naprawdę warto przyjść. Tym bardziej, że już chwilę po oficjalnym otwarciu zmierzą się ze sobą dwa zespoły, które nie tylko będą rywalizować ze sobą w sportowej walce ale przede wszystkim zademonstrują jak może wyglądać CrossFit na trochę wyższym niż tylko początkującym poziomie.

SONY DSC

Nie są to jednak jedyne atrakcje jakie czekają na wszystkich, którzy zechcą spędzić trochę czasu pierwszego dnia działania boxa. O oprawę muzyczną i dobry nastrój będzie dbał przez cały czas DJ. Oprócz tego zostanie zaprezentowany oficjalny partner boxa jeśli chodzi o odżywki przed lub potreningowe. Próbek i gadżetów do wzięcia i wypróbowania także nie powinno zbraknąć 😉 Co jednak według mnie najważniejsze to właśnie też tego dnia, każdy kto tylko zechce będzie mógł porozmawiać z ludźmi ćwiczącymi CrossFit już jakiś czas i zadać im wszelkie możliwe pytania jakie mu przyjdą na myśl, a które docelowo przekonają go do tego aby wrócić już w to miejsce podczas następnych dni. Te natomiast będą na razie wyglądać w taki sposób

CF Podlasie Box Grafik

Jak więc widać, box będzie pracował od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Wymówka, że komuś nie pasuje termin lub godzina trochę odpada. Tym bardziej, że ekipa CFP jest bardzo chętna do współpracy i będzie starała się być na tyle elastyczna, żeby wszelkie terminy pasowały jak największej liczbie ludzi.

Bo tak zwane serce boxa czyli RIG nie może przecież stać puste. To między innymi tutaj ma wykuwać się stal w postaci mięśni i twardego charakteru.

CF Podlasie Box RIG

Ja zaś wiem, że do tego miejsca będę zaglądał zarówno w najbliższy weekend jak i w dniach późniejszych. Jak często to będzie miało miejsce to już zależy od wielu czynników. Wiem jednak, że raczej nikt nie będzie żałował jeśli zdecyduje tworzyć się tamtejsze community.

SONY DSC

Na koniec jeszcze małe podziękowania dla Moniki Hendożko, trzeciej z osób dowodzących w CrossFit Podlasie, która dostarczyła zdjęcia do tego tekstu. Ma dziewczyna talent, prawda? 😉