fbpx
CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Talent czy praca?

dodany przezKamil Timoszuk 3 grudnia 2013 0 Komentarzy

Odkąd sport stał się jedną z dziedzin naszego codziennego życia wiele osób zadaje sobie jedno pytanie. Mianowicie to czy aby odnieść sukces w sporcie ważniejsza jest praca czyli niemal codzienny trening czy może jednak wystarczy talent dany od Boga?

W większości przypadków jest to zdecydowanie wynik ciężkiej, czasem nawet katorżniczej, pracy. Wylane hektolitry potu, determinacja, wszelkie obicia, obtarcia czy nawet poważniejsze kontuzje kształtują nas i pozwalają iść do przodu. Ciężką pracą dochodzimy do takich momentów o jakich wielu marzy.

Czasem jednak w międzyczasie pojawia się ktoś kto sprawia wrażenie jakby mu te same czynności przychodziły jakby prościej, łatwiej czy bardziej swobodnie. Niekiedy niemal gołym okiem widać, że ktoś ma predyspozycje albo do danego sportu albo generalnie do ruchu w jakiejkolwiek formie. Idealnym przykładem takiej osoby jest Suzanne Svanevik. Zaledwie 17-letnia dziewczyna na której film trafiłem parę dni temu. Jednak widząc go już kilka razy nadal jestem pod wielkim wrażeniem. Zobaczcie sami.

Nawiązując do tytułowego pytania, śmiało chyba można przyznać, że ta dziewczyna ma i talent i predyspozycje. Jednak na pewno też nie można jej odmówić ciężkiej pracy jaką wkłada w to aby być na takim poziomie jak teraz. Tak więc nie ma się co za bardzo martwić bo każdy z nas może przekraczać swoje granice. Z tą tylko różnicą, że u różnych osób są one w różnych miejscach. U tej dziewczyny wydaje mi się, że nawet ona sama jeszcze nie wie gdzie one są. Ma jednak sporo czasu na to żeby się o tym przekonać. Być może wtedy usłyszy o niej świat.