fbpx
BlogFoto & VideoO wszystkim

Tak wykuwa się stal

dodany przezKamil Timoszuk 28 czerwca 2020 0 Komentarzy

Polski sport pasjonatami stoi. Jakkolwiek inaczej chcielibyśmy to widzieć, to taka jest prawda. Smutna prawda. Gdyby nie ludzie z pasją i poświęceniem do danego sportu, to wielu sukcesów o jakich od czasu do czasu słyszymy w telewizji, by po prostu nie było.

Myślę że każda z osób, która chociażby pobieżnie ale jednak interesująca się polskim sportem, może z głowy wymienić dyscypliny sportowe, które borykają się z różnymi problemami. Pierwszym i najważniejszym jest brak pieniędzy. Później zaś dochodzą też takie niuanse jak złe zarządzanie, nie pójście z duchem czasu, brak nowego narybku w danej dyscyplinie, brak wykwalifikowanej kadry trenerskiej i tak dalej. I najczęściej w takich przypadkach do gry wchodzą oni czyli prawdziwi pasjonaci.

Osoby, dla których dana dyscyplina jest całym życiem i chcą być przy niej pomimo wszystko i bez względu na cokolwiek. Na bazie tej pasji budowane są całe kluby czy struktury treningowe, które się często ledwo trzymają ale jakoś trzymają. Od czasu też do czasu potrafi też się trafić nieoszlifowany utalentowany diament, który starają się wyszlifować na tyle, aby można było przy jego udziale ugrać coś dla siebie/klubu/dyscypliny.

I w ostatnich dniach zamknięcia obiektów treningowych podczas kwarantanny, miałem okazję zajrzeć i zrobić kilka zdjęć w miejscu, które od samego wejścia czuć, że budowane jest z pasją. W podziemiach I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach trenują młodzi adepci podnoszenia ciężarów klubu UKS Klimat Łapy. Pod okiem trenerów Lecha Nowackiego i Rafała Jaroszewskiego swoje pierwsze kroki w temacie weightliftingu stawiają chłopacy i dziewczyny z Łap i okolic.

Jak wygląda ich standardowy trening możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Miały one na celu uchwycić nie tylko to jak trenuje się w czasach zarazy. Ale także to, jak klimatycznie może w takim miejscu być. Bo poza wymuskanymi do granic możliwości siłowniami czy innymi „gymami” też istnieje życie 😉

Jak wam się podobało? Bo mi bardzo!

Nawet miałbym jeszcze kilka innych pomysłów jak można by wykorzystać to miejsce. Ale nie wszystko naraz 😉