Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Tak tworzy się historia CrossFitu

dodany przezKamil Timoszuk 29 lipca 2013 0 Komentarzy

Ubiegły tydzień był to czas kiedy za wielką wodą, a dokładniej w słonecznej Kalifornii starano się wyłonić najbardziej wysportowanego człowieka świata. Wszystko to w ramach największych crossfitowych zawodów świata od których tak naprawdę to wszystko się zaczęło czyli CrossFit Games.

Co jednak ciekawe kiedy w 2006 roku odbywały się pierwsze zawody CrossFit Games w nieznanym wtedy jeszcze sporcie, przypominały one trochę spotkanie kolegów. Kolegów, którzy rozpalili sobie na swoim osiedlu grilla, zaprosili znajomych i trochę poćwiczyli. Z każdym jednak rokiem organizatorzy szli za ciosem i starali się aby CrossFit rósł w siłę, a jego esencję można było zobaczyć właśnie na tych zawodach. To, że wykonywana była wielka praca pokazuje przede wszystkim rozmach jaki z roku na rok przybierał na sile. Z małych garażowych zawodów, teraz mamy do czynienia z wielkim sportowym eventem. Zresztą świetnie pokazuje to ten krótki film.

Jak się często w takich przypadkach dzieje pojawia się obok takich zawodów wiele historii, które budują pewną atmosferę tych zawodów. I tak też jest i w tym przypadku. Można by zacząć od tego, że organizatorzy rozbudowując imprezę z roku na rok nie zapominają o podstawowych wartościach tego sportu. Jedną z tych wartości jest fakt, że CrossFit jest dla każdego bez względu na wiek. Dzięki temu oprócz kategorii open wśród kobiet i mężczyzn, a także zespołów są takie kategorie jak od 40 do 44 lat, 45-49, 50-54, 54-59, a nawet i 60+. To wszystko także z podziałem na kobiety i mężczyzn. Tak więc jak widać wystartować może niemal każdy. Dzięki też temu rodzą się sytuacje w których w starszych wiekowo kategoria występują rodzice, a w kategorii open startują córki i synowie. W tym roku były 4 takie przypadki. Co jest jednak ciekawe to też to, że w CrossFicie to przeważnie rodzice zarazili się pasją uprawiania tak wszechstronnego sportu od dzieci, a nie na odwrót.

Dla wielu ludzi, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z CrossFitem zaskoczeniem też jest fakt nieznajomości zadań jakie czekają na zawodników na poszczególnych zawodach. Właśnie między innymi dlatego sportowcy z całego świata, którzy przyjeżdżają do Kalifornii muszą być gotowi na dosłownie wszystko co tylko przyjdzie do głowy organizatorom. A ci, że mają fajne pomysły i wybujałą fantazję pokazali nie raz. Same ogłaszanie i często nietęgie miny zawodników są już fajnym smaczkiem, który ogląda się z przyjemnością. Poza tym organizatorzy zawodów na całym świecie także podłapują ten sam trend i także nie podają wszystkich dyscyplin jakie będą w danym evencie.

Sport, który jest przede wszystkim promowany w USA nie może tez obejść się bez gwiazd do których będą wzdychać lub wzorować się na nich miliony ludzi na całym świecie. I tutaj idealnie w swój czas wstrzelił się szczególnie jeden człowiek, którego już kilka osób podejrzewa, że nie jest z tej planety. Mowa tu o jednym z chyba najbardziej popularnych strażaków świata czyli Rich’u Froning’u.

Rich Froning Jr

Już w 2010 roku był bardzo bliski swego pierwszego zwycięstwa w zawodach. Jednak chwila nieuwagi przy jednej z konkurencji przeszkodziła mu w realizacji tego celu. Rok później był już jednak nie do doścignięcia dla całej reszty. Podobnie jak i w 2012 roku kiedy to jako pierwszy człowiek na świecie wygrał 2 razy z rzędu te zawody i tym przeszedł do krótkiej ale jakże już bogatej historii CrossFit Games. Im bardziej zbliżały się tegoroczne zawody tym coraz częściej padało pytanie czy ktoś generalnie jest w stanie go zatrzymać. Najwięksi zawodnicy w tym sporcie nie znali na to odpowiedzi.

Sam Rich jednak tym co pokazał w minionym tygodniu udowodnił, że jeszcze długa droga przed innymi aby dojść do jego poziomu. Zobaczcie szybkie skróty wszystkich dyscyplin jakie tym razem doprowadziły go do trzeciego zwycięstwa w tej imprezie z rzędu. Tak tworzy się historia.

The Pool

Row 1 & 2

Burden Run

ZigZag Sprint

Legless

Naughty Nancy

Clean and Jerk Ladder

2007

Sprint Chipper

The Cinco

Tak więc jak widać na załączonych filmach w tym roku Rich Froning potrzebował czasu aby się rozkręcić. Jednak kiedy już to zrobił był jak maszyna do wygrywania, która może biegać nawet na rękach. Jego przeciwnicy zaś mogą nabawić się kompleksów, na pozbycie których mają teraz czas do następnego roku.