fbpx
BlogFoto & VideoLudzieO wszystkim

Syberia zaklęta w kadrach

dodany przezKamil Timoszuk 6 lutego 2015 0 Komentarzy

Syberia to takie miejsce na ziemi, które nam Polakom nie kojarzy się specjalnie dobrze. Głównie przez wszystkie zaszłości historyczne i „przymusowe wycieczki” jakie zostały zapewnione w czasach wojennych naszym rodakom. Jednak ta odległa zimowa kraina to coś więcej, niż tylko ten przez lata utrwalany obraz.

Krzysztof Suchowierski z którym mieliście okazję przeczytać w ostatnim czasie moją, sądząc po ilości wyświetleń, ciekawą rozmowę, jest dobrym przykładem na to, że Syberia może być fascynująca. Po zrobieniu wspomnianego wyżej materiału, sam trochę zacząłem szperać w internecie aby się poszerzyć trochę wiedzę na temat Syberii. I gdy tak szukałem, to natrafiłem po drodze na kilka materiałów filmowych, które uważam że warto obejrzeć. Dlatego też mam ochotę podzielić się nimi z wami.

Zacząłbym przede wszystkim od materiału zrealizowanego przez TVP. Jest w nim ukazanych kilka miejsc oraz kilka osób, o których w rozmowie ze mną opowiada Krzysztof.

Z samej wyprawy rowerem sam Krzysiek przywiózł także trochę swoich materiałów, które umieścił na swoim kanale, a ja pozwalam sobie przekazać wam teraz dalej. Sprawdźcie to!

Po obejrzeniu tych filmów dochodzę do wniosku, że pomimo tego, że mnie także czasami trochę ciąga po świecie i uwielbiam takie widoki jak na tych materiałach filmowych, to na Syberię z własnej woli bym chyba się nie wybrał. A już raczej nie rowerem 😉 Dlatego tym bardziej jestem pełny podziwu dla tych wypraw jakich uczestnikiem bądź organizatorem był Krzysiek!