fbpx
Foto & VideoO wszystkim

Świat reklamą stoi

dodany przezKamil Timoszuk 10 lutego 2016 0 Komentarzy

Miniony weekend, który teraz jest już tylko wspomnieniem był bardzo futbolowy. Nie tylko ze względu na imprezę okolicznościową Lowlanders Białystok, ale przede wszystkim za sprawą najważniejszego meczu sezonu NFLSuper Bowl. Bo tak naprawdę Super Bowl to coś znacznie większego niż sam mecz!

Żyjemy w czasach gdzie komercja, słupki statystyk czy wiele innych jeszcze do niedawna mniej ważnych czynników, nagle zaczęło pełnić rolę niemal decydującą. Dlatego też reklama stała się narzędziem walki praktycznie każdej firmy, w każdym sektorze gospodarki, która chce się liczyć na rynku. A jaka okazja może być lepsza na zaproponowanie potencjalnemu klientowi swojej oferty, niż wydarzenie oglądane przez miliony ludzi w tym samym czasie?

Takim też sposobem Super Bowl już od wielu lat stał się prawdziwym kąskiem dla wielu firm aby to właśnie tego wieczora zaprezentować swoją reklamę. Tego wieczora proponowane klipy marketingowe starają się wznieść się na wyżyny, aby zabłysnąć na tle innych. Nie dziwię się jednak temu, skoro w tym roku koszt wykupienia 30-sekundowego spotu kosztowało około 5 milionów dolarów! W takiej sytuacji głupio by było wypuścić gniota, który nie został by zauważony przez kogokolwiek. Dlatego w tym całym szaleństwie, choć przez jeden wieczór najbardziej wygrani mogą czuć się widzowie. Bowiem to oni oprócz przeważnie ciekawego meczu, dostają jeszcze puszczane w przerwach wcześniej nigdy nie emitowane reklamy. Spoty które w wielu wypadkach ocierają się o sztukę.

Super Bowl 50 stadion

Gdyby tak przejrzeć całkowity spis wszystkich tych firm to okazałoby się, że mammy tutaj przedsiębiorstwa działające w praktycznie każdym sektorze rynkowym. Mamy tutaj firmy spożywcze, farmaceutyczne, motoryzacyjne, elektroniczne, ubezpieczeniowe, internetowe czy też wiele innych. Oprócz tego bardzo popularne stało się puszczanie trailerów filmów, które niebawem wejdą głównie do amerykańskich kin. Fajnym akcentem jest też to, że nawet podczas tak bardzo komercjalnego wieczoru, jest też miejsce dla spotów, które mają jakiś głębszy przekaz, aniżeli sprzedanie jakiegoś produktu. To się chwali!

Jednak aby nie przedłużać, tych którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć kilku najlepszych tegorocznych reklam to zapraszam do obejrzenia poniższych materiałów. Widać gołym okiem, że nad większością tych produkcji pracowały całe sztaby osób, a efekt ich pracy jest co najmniej zadowalający.

Ten powyższy spot, prezentujący teoretycznie najlepsze reklamy Super Bowl 2016, nie pokazuje na pewno wszystkiego. Mi bowiem na przykład podobały się też dodatkowo takie reklamy jak te poniższe.

https://www.youtube.com/watch?v=qTz5jAn-XX8

https://www.youtube.com/watch?v=OlZqBR3yTiw

Zresztą długo by tak można je wymieniać, a najlepiej będzie jak sami sprawdzicie sobie w TYM miejscu co mieli do zaoferowania wszyscy reklamodawcy. Na koniec zaś jeden z najlepszych spotów jaki zawsze kojarzy mi się z Super Bowl i podchodzi z 2014 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=eIRvNm0feqA

Chyba robię się jakiś sentymentalny z wiekiem skoro podobają mi się takie reklamy jak ta powyższa. Ale dobrze mi z tym 😉