fbpx
O wszystkim

Sportowe marzenia do spełnienia

dodany przezKamil Timoszuk 15 lipca 2014 0 Komentarzy

„Czym skorupka nasiąknie za młodu…” Jest to jedno z bardziej popularnych polskich powiedzeń, mających na celu podkreślenie jak ważne są wartości wpajane od najmłodszych lat naszym potomkom. Ciężko się z tym nie zgodzić choćby dlatego, że sami wiemy, mając już kilkadziesiąt lat na koncie, ile dobrych i złych nawyków mamy właśnie z okresu dzieciństwa.

Czasem jest też tak, że niektóre dzieci od najmłodszych lat, niestety mają bardziej „pod górkę” niż ich rówieśnicy. Przeważnie dzieje się tak, gdyż to dorośli czyli najczęściej ich rodzice, nie potrafią stanąć na wysokości swojego zadania i zadbać o to, aby takiemu maluchowi nie brakowało chociażby podstawowych rzeczy. W efekcie tego, dzieciaki w skrajnych przypadkach trafiają do miejsca, które w idealnym świecie istnieć nie powinno. Niestety realia w jakich żyjemy są trochę inne i domy dziecka są czasami lepszym wyjściem dla małych obywateli niż ich rodzinne domy. Jest o przykre stwierdzenie ale prawdziwe.

Jedną z takich placówek jest Dom Dziecka w Falbogach. To miejsce jest publiczną całodobową placówką opiekuńczo – wychowawczą typu socjalizacyjnego, która jest wpisana do rejestru placówek opiekuńczo-wychowawczych województwa mazowieckiego. W istniejącym od 1977 roku miejscu, na co dzień przebywa 30 dzieci. Dzieci, które pomimo, że są poszkodowane przez los, to także mają swoje zainteresowania, pasje czy też po prostu marzenia. Wiele z tych marzeń w różnym stopniu i różnej formie opiera się na tym na czym opierały się także i moje marzenia w dzieciństwie, czyli sporcie. Więc doskonale wiem, jakie to może być dla nich ważne.

Niestety, tak jak już napisałem wcześniej nie żyjemy w świecie idealnym, i aby spełnić takie marzenia potrzebne są już jak najbardziej realne pieniądze. Dokładnie kwota 60 tysięcy złotych. Na co dokładnie jest potrzebna taka suma? Na stworzenie w pełni wyposażonej i przystosowanej do bezpiecznego uprawiania sportu sali w Domu Dziecka w Falbogach. Być może dzięki stworzeniu takiego miejsca, niektóre z tych dzieci wybiorą w swoim życiu karierę sportowca. Być może też za kilka lub kilkanaście lat, będziemy się cieszyć jako kibice ich sukcesami na arenach Europy czy świata.

Pieczę nad tą zbiórką przejęły cztery silne kobiety w osobach Małgorzaty Foremniak, Katarzyny Glinki, Karoliny Gorczycy oraz Agnieszki Sikora-Paw. Większość z tych pań Polacy znają z ekranów swoich telewizorów. Ja przyznaję się bez bicia, że znam tylko najstarszą z nich, ale każda z pań wygląda bardzo w porządku 🙂

Herbalife Triathlon Gdynia 2014 ambasadorki

Panie te jednak nie tylko zajęły się zbiórką pieniędzy na szczytny cel, ale także są ambasadorkami dużej sportowej imprezy, która już za niecały miesiąc odbędzie się w Trójmieście. Tym wydarzeniem będzie Herbalife Triathlon Gdynia 2014 w dniach 8-10 sierpnia. Zmagania w trzech konkurencjach czyli pływaniu, bieganiu oraz jeździe na rowerze zostały podzielone na dwie kategorie (krótsza oraz dłuższa), tak aby większość osób głodnych sportowej rywalizacji mogła spróbować swoich sił w tym pojedynku. Już na chwilę obecną wiadomo, że ten triathlon ściągnie nad polskie morze kilka tysięcy osób! Wśród nich będą także wspomniane wcześniej ambasadorki, które dzielnie przygotowują się do tego wyzwania. Tak natomiast wyglądała rywalizacja w tamtym roku.

Więcej o tej imprezie możecie dowiedzieć się z jej oficjalnej strony lub też Facebooka.

Herbalife Triathlon Gdynia 2013

Herbalife Triathlon Gdynia 2014 będzie też idealnym miejscem, gdzie będzie można wspomóc właśnie zbiórkę pieniędzy na spełnienie dziecięcych marzeń podopiecznych Domu Dziecka w Falbogach. W jaki sposób będzie można to zrobić właśnie wtedy lub także nawet już w tej chwili?

Wyliczankę tych możliwości zacząć chyba trzeba od aukcji charytatywnych w serwisie SiePomaga.pl, gdzie każda z ambasadorek wystawiła na licytację coś, co może być łakomym kąskiem dla licytujących, a głównie fanów poszczególnych pań. Wśród tych rzeczy jest spotkanie z Małgorzatą Foremniak podczas nagrania programu Mam Talent, spotkanie z Karoliną Gorczycą na planie filmowym Czas Honoru, spotkanie z Katarzyną Glinką podczas nagrania serialu Barwy Szczęścia, czy też trening personalny z Agnieszką Sikorą-Paw. Aby znaleźć więcej szczegółów każdej z tych ofert, warto kliknąć w linki. Jednak to nie jedyne możliwości wsparcia budowy sali sportowej w Domu Dziecka. Zawsze można jeszcze:

– przekazać dowolną kwotę na konto bankowe 46 1020 1013 0000 0702 0313 7163 PKO BP

– wziąć udział w jednej ze zbiórek z nagrodami przekazanymi przez fanów Herbalife Triathlon Gdynia 2014 na SiePomaga.pl

– założyć własną aukcję charytatywną na portalu SiePomaga.pl i zachęcać do wpłat swoich znajomych i krewnych

– kupić fluorescencyjną bransoletkę Herbalife Triathlon Gdynia 2014, dostępną od 18 czerwca w oficjalnym event shopie

– kupić tablicę z hasłem dopingującym dla bliskiej osoby lub przekazać datek wolontariuszom prowadzącym zbiórkę podczas zawodów, 8-10 sierpnia w Gdyni

Cała zbiórka potrzebnych funduszy potrwa jednak aż do 30 września, 2014.

Tak więc jak widać, nie trzeba wiele aby pomóc spełnić czyjeś marzenie. Nawet jedna mała cegiełka jest w stanie przybliżyć realizację założonego celu. Wtedy zaś ziarnko do ziarnka i… Dlatego też ja takową cegiełkę od siebie na pewno dołożę, a was do tego po prostu zachęcam. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy warto, to niech odpowie sobie tylko na jedno proste pytanie – Czy nie chciałbyś, aby ktoś Tobie pomógł w realizacji twojego marzenia? Odpowiedź jak dla mnie wydaje się oczywista 😉