fbpx
O wszystkim

Spartańskie doznania

dodany przezKamil Timoszuk 16 sierpnia 2017 23 komentarze

Kiedy minęły te cholerne wakacje?! Jeszcze nie tak dawno był ich początek, a tu dni się ewidentnie coraz bardziej kurczą. Jest to jednak chyba niezły powód do tego, aby zakończyć ten okres letni z przytupem. Dziś dam wam taką szansę.

Biegi terenowe z przeszkodami. Trend imprez jaki trafił do Polski jakiś czas temu, mniej więcej w tym samym okresie co CrossFit. I podobnie jak CrossFit przyjął się na tyle mocno, że eventów tego typu w kalendarzowym roku jest tyle, że czasami trudno je ogarnąć. Wszystko dlatego, że cykli takich biegów w naszym kraju jest przynajmniej kilka (jak nie kilkanaście tych największych) i każdy z nich ma swoich zagorzałych zwolenników. Jednak prekursorem takiego spędzania czasu był Spartan Race.

Co to takiego ten Reebok Spartan Race? Zerknijmy na stronę tego wydarzenia:

„Stworzony został w piaszczystych i zielonych górach Vermont przez Joe De Senę, światowej klasy zawodnika biegów przygodowych. Spartan Race to stan umysłu.

Wytrwały, elastyczny, żarliwy. Spartanin nie jest miękki. Spartanin pokonuje przeszkody! I…tak, czasami robi burpee.

Spartan Race to sport, społeczność, filozofia, program treningowy i żywieniowy – z codziennymi poradami, filmikami, serią książek, wyścigami dla dzieci i młodzieży, sprzętem treningowym, kanałem telewizyjnym w NBCSport series, cyfrowym magazynem, a także biegiem przeszkodowym.”

Oczywiście w tym opisie jest wiele przekolorowania, reklamy i marketingu. Z drugiej jednak strony czy to nie jest jeden ze wspólnych punktów jakie łączą CrossFit i ten cykl imprez biegowych? Być może też dlatego, wiele osób które na co dzień trenuje w boxach, bardzo chętnie porywa się na ten rodzaj sprawdzenia siebie i swoich możliwości. Zresztą same boxy, widząc taką potrzebę, wprowadzają zajęcia, które mają na celu przygotowanie swoich ludzi do tego wyzwania. I bardzo dobrze, bo to oznacza, że dbają o to aby ich klienci dostali dokładnie to czego potrzebują.

Ja jednak muszę się przyznać otwarcie, że nigdy nie jarałem się tego typu imprezami. Nie wiem dlaczego ale po prostu nie czuję tego dreszczyku emocji, tego czegoś, że chcę wraz ze swymi kolegami wziąć w tym udział. Mojego podejścia nie zmieniło nawet kilkukrotnie obserwowanie z bliska takich imprez, co nie ukrywam, że mnie trochę zaskoczyło. Bo odkąd zacząłem trenować CrossFit, to spróbowałem wielu innych sportów o które wcześniej bym sam siebie nie podejrzewał. Jednak wiem, że wielu zaglądających na tego bloga miałoby ochotę wziąć udział w takim Reebok Spartan Race.

A dziś tak się składa, że mam dla was całkiem przyjemną propozycję. Kilka dni temu dostałem możliwość rozdania wam 10 darmowych wejściówek na najbliższą edycję Reebok Spartan Race w Polsce! Ten natomiast odbędzie się w ostatni weekend sierpnia, czyli już za tydzień, na Stadionie Narodowym w Warszawie! Będzie to edycja Sprint o długości około 5 kilometrów, na których zostanie umieszczonych od 20 do 23 typowych dla tej imprezy przeszkód. Co to są typowe dla Spartan Race przeszkody? Błoto, ogień, ściany, drut kolczasty – czyli całkiem sympatycznie 😉

Co jednak trzeba zrobić aby zgarnąć wejściówkę wartą około 300 złotych? Wystarczy, że w komentarzach pod tym tekstem (nie na Facebooku!) odpowiecie do piątku 18 sierpnia włącznie, na jedno pytanie:

Dlaczego chciałbyś wystartować w Reebok Spartan Race po raz pierwszy?

Spośród wszystkich odpowiedzi, ja oraz organizatorzy, wybierzemy te naszym zdaniem najlepsze i sprawimy że ich autor lub autorka, zaliczą swój Spartański debiut! Tak na dobry koniec tegorocznych wakacji 🙂 Być może będzie to też twój pierwszy z wielu tego typu biegów? Jak pokazuje historia wielu ludzi – wystarczy pobiec tylko raz aby się uzależnić na baaardzo długo 😉 Tak więc do klawiatur marsz i do dzieła!