Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Sobotni pomysł

dodany przezKamil Timoszuk 19 października 2013 0 Komentarzy

Jeśli nie masz pomysłu na sobotnie popołudnie to mam pewną propozycję. Sobota to taki sam dzień jak każdy inny czyli można też zrobić w tym dniu trening. Można go sobie jednak urozmaicić wprowadzeniem innych elementów.

Jeśli ktoś na co dzień nie przerabia dwóch tak ważnych elementów jak stability oraz mobility to dziś może jest ten dzień kiedy powinien zacząć. Ta niedoceniana jeszcze forma treningowa potrafi naprawdę zdziałać cuda. Jednak na pewno nie od razu. Ćwiczenia stabilności ogólnej popularnie zwane na świecie Core stability exercise, pozwalają na wzmocnienie gorsetu mięśniowego otaczającego tułów zarówno z przodu i z tyłu. Opiera się to na wykonywaniu pozornie prostych ćwiczeń, które szczególnie na początku okazują się niemal nie do ogarnięcia. Z czasem i regularnym powtarzaniem można odczuć jak to nagle człowiek panuje nad swoim ciałem, a nie na odwrót. Jestem tego chyba niezłym przykładem bo sam u siebie widzę postępy. Tak samo zresztą jest z ćwiczeniami na mobility. Tylko regularne ćwiczenie i nabywanie nowych umiejętności pozwoli nam zobaczyć widoczne gołym okiem efekty. Jednak kiedy to się dzieje to satysfakcja wynagradza wszystko, zapewniam.

Dziś zaraz po cotygodniowym drużynowym treningu z CrossFit Atleta Team przerobiliśmy parę pozycji z zakresu tych ćwiczeń. Zawsze robiąc to w grupie nie dość, że jest to pomocne, to jeszcze przeważnie bywa zabawnie. Tak jak dziś.

Stability Mobility

Autorką zdjęć do tego kolażu jest Justyna Kojro, która nie dość, że walczyła z własnym ciałem to jeszcze miała czas i fizyczne możliwości aby popstrykać fotki. Brawo! 😉