fbpx
CrossFitFoto & VideoO wszystkimZawody & Eventy

Reebok niszczy miejską nudę

dodany przezKamil Timoszuk 13 sierpnia 2015 0 Komentarzy

W dzisiejszych czasach bycie „fit” stało się w zbliżonym już podobnym stopniu tak samo zdrowe jak i też modne. Wiele osób jednak temu trendowi w dalszym ciągu się jeszcze opiera, i robi to na najróżniejsze sposoby. Firma Reebok swoją kolejną inicjatywą, postanowiła odebrać kilka kolejnych powodów aby się przed tym wzbraniać.

Kiedy rozpoczęto najpierw planowanie, a następnie budowę Stadionu Narodowego w Warszawie z myślą o Euro 2012, bardzo głośno wiele osób krzyczało, że po imprezie sam obiekt jak i też okolica będzie już tylko niszczeć. Od futbolowego święta minęło już kilka lat, a te wszystkie apokaliptyczne przepowiednie nie znajdują żadnego odzwierciedlenia w otaczającej rzeczywistości. Wszystko dzięki ludziom, którzy starają się aby to miejsce tętniło życiem i dawało możliwości spędzenia czasu zarówno Warszawiakom, jak i też wszystkim tym, którzy znajdą się w tym miejscu od czasu do czasu.

Reebok Plażowa 1

Reebok Plażowa 2

Reebok Plażowa 3

Firma Reebok widząc niewątpliwy potencjał tego miejsca, postanowiła zaadaptować jego pewien kawałek, ku radości tych, którzy lubią sport i generalnie aktywny tryb życia. W efekcie tych działań już od jakiegoś czasu zaczęła swoje funkcjonowanie Treningowa Strefa Reebok, która mieści się tuż przy wcześniej wspomnianym Stadionie Narodowym oraz lokalu o nazwie Plażowa. Jednak to w miniony wtorek nastąpiło jej powiedzmy oficjalne otwarcie, połączone z kilkoma innymi atrakcjami. Jako, że byłem ciekawy tego co to jest, jak funkcjonuje i czy na prawdę jest to wartościowa rzecz, to nie mogłem odmówić zaproszenia od firmy Reebok. Takim też sposobem znalazłem się we wtorkowe upalne przedpołudnie na nadwiślańskiej plaży.

Reebok Plażowa 4

Reebok Plażowa 5

Reebok Plażowa 6

Program całego tego wydarzenia przewidywał tak jakby jego dwie części – teoretyczną i praktyczną. Prowadząca ten cały event trenerka Kasia Bigos starała się „przeprowadzić” wszystkich gości tego wydarzenia w jak najbardziej sprawny sposób. Oprócz suchej teorii o całej firmie Reebok, zadbano też o to aby nawet ta część nie była zbytnio statyczna. Z jednej strony zaprezentowano kilka fajnych materiałów na przygotowanym na tę okazję telebimie, a z drugiej można było sobie obejrzeć pokazowe treningi, w skróconej rzecz jasna formie z Yogi, oraz czegoś co się nazywa BodyPump.

Reebok Plażowa 7

Reebok Plażowa 8

Reebok Plażowa 9

Reebok Plażowa 10

O dziwo po tych dwóch prezentacjach, gdybym musiał wybierać jedno z tych dwóch zajęć, to zdecydowanie bliżej byłoby mi do Yogi 🙂 Na szczęście jednak każdy kto zdecyduje się przyjść w to miejsce aby trochę się poruszać, wybór zajęć będzie miał znacznie większy niż te dwa. Do wyżej wspomnianych dochodzi także BodyBalance, BodyCombat, Combat Training, Fire Workout, Spartan SGX czyli coś dla osób chcących startować w wyścigach typu Spartan Race, oraz zdecydowanie najbliższy mi CrossFit. Jak zapowiadają też organizatorzy, w niedługim czasie oferta zajęć zostanie jeszcze poszerzona o treningi typowo biegowe. Mając więc taki zestaw opcji treningowych nawet największa maruda powinna wybrać coś dla siebie.

Reebok Plażowa 11

Reebok Plażowa 12

Reebok Plażowa 13

Aby uświetnić otwarcie tego miejsca, zaproszono też dziewczynę, która ostatnio zyskała sporą popularność w naszym kraju dzięki swoim sportowym osiągnięciom i jest ambasadorką marki Reebok. Jej postawę docenia się nie tylko w naszym kraju, ale także i za granicą, gdzie jak na razie osiąga ona największe swoje sukcesy. Joanna Jędrzejczyk, bo o niej mowa, to obecna mistrzyni MMA federacji UFC, a prywatnie to po prostu sympatyczna dziewczyna. Dziewczyna, której gabaryty to tylko pozory, bo raczej wkurzanie jej na poważnie z jakiegoś powodu, nie byłoby najmądrzejszym rozwiązaniem 😉

Reebok Plażowa 21

Reebok Plażowa 22

Wracając jednak do samej strefy, to na otwarciu była możliwość przetestowania jej podczas krótkiego treningu/rozgrzewki, prowadzonej przez Kasię Bigos. Chętnych do jego wykonania nie było tego dnia wielu, ale efekt pogody mógł tu mieć dość duże znaczenie. Ja jednak nie po to jednak jechałem z Białegostoku, żeby sobie coś takiego odpuścić 😉 Tak więc bez chwili namysłu dołączyłem do grupy i pląsałem jak sarenka w rytm muzyki. Wszystko w myśl zasady Expect Unexpected 😉

Reebok Plażowa 14

Reebok Plażowa 15

Reebok Plażowa 17

Reebok Plażowa 18

Reebok Plażowa 19

Reebok Plażowa 20

Podczas ćwiczenia wyszła też jedna wada podłogi, która służyć będzie ludziom do ćwiczeń. Mianowicie w przedpołudniowym słońcu nagrzała się ona do tego stopnia, że leżenie na niej lub nawet robienie pompek nie należało do specjalnie przyjemnych, mówiąc bardzo łagodnie. Z drugiej jednak strony czy jest jakiekolwiek tworzywo z którego można by wykonać taką nawierzchnię, która by się nie nagrzewała od palącego już od dłuższego czasu już słońca? Śmiem chyba wątpić.

Reebok Plażowa 23

Reebok Plażowa 24

Po wizycie w Strefie Treningowej Reeboka moje wrażenia są jednak jak najbardziej pozytywne. Bo czego tak na prawdę może spodziewać się osoba, która do końca września zawita w tym miejscu? Podstawową rzeczą jaką to miejsce oferuje to przede wszystkim darmowa możliwość wzięcia udziału w różnych rodzajach zajęć, które być może w późniejszym czasie zechce ktoś kontynuować w jakimś miejscu pod dachem. O prawidłowość przebiegu poszczególnych jednostek treningowych zadbają fachowcy w swojej dziedzinie. Treningi CrossFit w tym miejscu będą prowadzić trenerzy z warszawskich boxów crossfitowych, tak więc można być spokojnym o swoje bezpieczeństwo. Do tego wszystkiego, dla najbardziej aktywnych uczestników różnych zajęć, Reebok przygotował fajne oferty promocyjne w swoim sklepie. Czyli innymi słowy trenując w tym miejscu, każdemu może się stać lżej zarówno na ciele i duszy, jak i też portfelu 😉

Reebok Plażowa 25

Reebok Plażowa 26

Reebok Plażowa 27

Tak więc jeśli ktoś z was mieszka w Warszawie lub będzie tam przejazdem, to niech śmiało uderza w to miejsce. W najbardziej skrajnym przypadku jeśli uzna, że to nie dla niego, to będzie mógł śmiało udać się na przykład do Plażowej, lub też wytoczyć się jak orka na pobliską plażę 😉 Sądzę jednak, że takie osoby będą w zdecydowanej mniejszości. Dopóki jednak tego sami nie sprawdzicie, to się na pewno nie przekonacie. A ja na sam koniec postuluję o to, aby takie strefy powstawały w kolejnych miastach!