Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
Foto & VideoO wszystkim

Przestań udawać!

dodany przezKamil Timoszuk 8 października 2013 4 komentarze

Nasze organizmy lubią nam płatać figle. Szczególnie głowa, która jest bardzo podatna na wszelkie możliwe mechanizmy i reakcje obronne przed wieloma możliwymi bodźcami. Nawet takimi, które mogą być dla nas korzystne. Dlatego musimy być czujni.

Czasami zdarza się nam udawać coś przed samym sobą. Udajemy, że jesteśmy zadowoleni. Udajemy, że wszystko gra. Udajemy, że nie mamy problemów. Udajemy, że o coś walczymy. Udajemy jeszcze wiele innych rzeczy. Skąd to wiem? Bo sam tak przez długi czas robiłem. Udawałem, że jest OK gdy wcale nie było OK. Udawałem, że chcę coś zrobić nie podejmując żadnej próby czy wysiłku aby to coś osiągnąć. Udawałem też, że wszystko mi jedno choć tak naprawdę nie było tak do końca.

Musiałem dostać porządnego, a nawet kilka porządnych kopów w tyłek aby się ogarnąć. Musiałem swoje przeboleć, żeby zrozumieć, że tak nie może być. Co więcej, trzeba było też przejść przez najtrudniejszy proces, a mianowicie trzeba było przyznać się przed samym sobą do własnych błędów czy słabości. To tylko z pozoru jest prosta sprawa. Jednak jeśli podejmujemy wysiłek aby zrobić to naprawdę to dopiero w trakcie okazuje się, że wymaga to od nas więcej niż tego się spodziewaliśmy.

Jednak każdy kto zechce się przyznać, że z jego życiem nie do końca jest w porządku będzie już o krok bliżej do celu. Celem są w głównej mierze różnego rodzaju zmiany. A zmiany są dobre i nie należy się ich bać! One przeważnie są straszniejsze niż nam się wydaje tylko dlatego, że urastają nam do monstrualnych rozmiarów w naszych głowach. A więc im szybciej się ich podejmiemy tym będzie łatwiej.

Ja jakiś czas temu takie zmiany zaczął w swoje życie wprowadzać. Niektóre ich efekty na pewno możecie śledzić przy pomocy tego bloga. Żeby zobaczyć inną część zmian we mnie trzeba się ze mną spotkać. Teraz czasami zastanawiam się dlaczego tak długo zajęło mi podjęcie pewnych decyzji czy kroków. Na to pytanie nie ma jednak odpowiedzi. Dlatego też i nie myślę o tym zbyt wiele bo to nie ma najmniejszego znaczenia. Liczy się tu i teraz, a także co będzie w bliższej lub dalszej przyszłości. Jednak jako, że ona zaczyna się właśnie dziś to dlatego warto przestać udawać.