fbpx
CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Poprawa jakości życia

dodany przezKamil Timoszuk 27 listopada 2014 0 Komentarzy

Czym według ciebie jest CrossFit? Czy jest to tylko sport lub też system treningowy, który stał się w ostatnim czasie „modny”? Czy może stoi za tym cos więcej niż tylko bezsensowne według wielu ludzi przerzucanie żelastwa? Jeśli trafiłeś na dobrego trenera, to na pewno wiesz, że jest za tym coś więcej. Jeśli nie, to ten materiał jest dla ciebie.

CrossFit w świadomości wielu ludzie przechodził swego rodzaju etapy ewolucji. Ludzie, którzy mniej lub bardziej interesowali się tym „zjawiskiem”, przechodzili i nadal przechodzą pewne etapy zrozumienia go. Wszystko zaczyna się w chwili gdy dana osoba widzi lub słyszy o czymś takim, co w wielu ludziach wzbudza wręcz nienormalny entuzjazm. Wtedy część z tych osób chce to jak najszybciej sprawdzić i zobaczyć czy oni sami także złapią tego samego bakcyla. Drugiej części włącza się też czerwona lampka ostrzegawcza, która oznacza mniej więcej to, że nie chcą oni podążać za tłumem. Jest to ich niezbywalne prawo, które jednak wiąże się z tym, że mogą nie poznać czegoś co przyniosło by im wielu korzyści. Jednak jest to ich wybór i trzeba go uszanować. Osoby, które wchodzą w ten świat w większości przypadków wciągają się i wnikają w niego z każdym dniem, tygodniem czy też treningiem coraz bardziej. Objawia się to w wielu przypadkach typową zmianą trybu życia, zmianą postawy w stosunku do innych, lepszym samopoczuciem, lepszym odżywianiem czyli po prostu odświeżonym życiem.

W pewnym momencie wiele osób z tego środowiska dochodzi do takiego punktu, że sam CrossFit to dla nich za mało. Zbyt mało na tyle, że zaczynają oni poszukiwania nowych aktywności, nowych wyzwań czy nowych celów do osiągnięcia. Owe cele natomiast nie zawsze są tak bardzo rozbieżne z samym CrossFitem jakby się mogło wydawać a pierwszy rzut oka. I właśnie w ramach tego typu poszukiwań powstaje właśnie nowa seria krótkich filmów dokumentalnych pod tytułem inFlux na oficjalnym kanale YouTube CrossFit. Tak wygląda zapowiedź tego ciekawego eksperymentu.

Od czasu pojawiania się tej zapowiedzi do chwili obecnej pojawiły się dwa odcinki tej serii i moim zdaniem warto je obejrzeć. Głównym bohaterem tej produkcji jest jeden z najlepszych crossfiterów na świecie czyli Matt Chan wraz z żoną. Dwójka ta zaczyna podróżować po świecie w celu poznania nowych miejsc, ludzi oraz tego czym dla tych osób jest codzienne bycie „fit” i to jak się to przekłada na ich normalne życie. Dokument ten ma jeszcze kilka innych zalet jak świetne widoki czy fajna muzyka. I choćby dla tych walorów warto poświęcić na ich obejrzenie tych kilkanaście minut.

Seria inFlux, która mam nadzieję, że już niebawem będzie uzupełniana o kolejne odcinki, to kolejny przykład na to, że CrossFit nie chce się zamykać jedynie w ścianach kolejnych boxów czy hal sportowych gdzie odbywają się zawody. CrossFit już w swoim ogólnym założeniu ma poprawiać jakość naszego codziennego życia, co jak widać na załączonym obrazku jest jak najbardziej możliwe.