fbpx
CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Polski CrossFit na wideo

dodany przezKamil Timoszuk 21 listopada 2013 2 komentarze

Tematy na teksty znajduję czasami przez przypadek. Dokładnie w taki też sposób trafiłem na zamysł dzisiejszego tekstu. Zresztą słowo tekstu jest pewnym nadużyciem bo dziś będzie przodować materiał wideo z polskiego podwórka.

Twór zwany CrossFitem w naszym kraju rozwija się powiedziałbym całkiem dobrze. Możemy się porównywać do wielu innych krajów czy to na świecie czy nawet w Europie gdzie wygląda to może i lepiej. Ale nie ma co umniejszać tego, że w Polsce jest wiele osób, które chcą zrobić coś dobrze. I to nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla innych. Boxy CrossFitowe lub inne mniej oficjalne miejsca gdzie panuje CrossFit wyrastają dość prężnie. Ludzi chętnych rozwijać swoje ciało, umiejętności czy psychikę także przybywa w nie mniejszym tempie. To wszystko razem sprawia, że tworzy się fajna otoczka jeszcze fajniejszej inicjatywy i tylko od ludzi zależy w jakim kierunku to wszystko pójdzie.

Dlaczego o tym piszę w tym przydługim wstępie? Bo szukając wczoraj materiałów z pierwszej rundy Łódź Garage Games natrafiłem na YouTube kilka filmów promocyjnych polskich boxów. I tak jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć owe niedługie materiały to zapraszam.

Na początek w tym gronie wygrywa patriotyzm lokalny czyli CrossFit Podlasie.

Na drugi rzut idzie CrossFit R99 czyli warszawski styl 😉

Miasta Grudziądz nigdy by mi się nie skojarzył z CrossFitem. Aż do tego filmu.

Śląsk także ma swego reprezentanta w postaci CrossFit Tychy.

I tak doszliśmy do mojego faworyta w tym zestawieniu. Valkyria CrossFit Opole zdecydowanie kupiła mnie montażem materiału oraz PRZEDE WSZYSTKIM podkładem muzycznym. Kapitalny kawałek, którego wcześniej nie znałem!

http://www.youtube.com/watch?v=lO52VuMlXRk

Czy to wszystkie klipy polskich boxów lub innych miejsc tego typu? Podejrzewam z dużą dozą pewności, że raczej nie. Fakt, że nie poświęciłem szukaniu więcej niż trochę ponad godziny. Dziwnym jest jednak dla mnie faktem to, że nie trafiłem na żaden tego typu klip na przykład z Krakowa, Poznania czy całego Pomorza. A może to ja źle szukałem? Jeśli tak to proszę oświećcie mnie w komentarzach i podeślijcie linki. Może ktoś coś stworzył lepszego niż CrossFit Podlasie czy ekipa z Opola.