fbpx
O wszystkim

Pierwsza notka nowego cyklu?

dodany przezKamil Timoszuk 11 maja 2013 3 komentarze

Dzisiejszy wpis mógłby być początkiem pewnego cyklu tekstów, które umieszczałbym sukcesywnie w tym miejscu. Nie mogę jednak tak stwierdzić z jednego prostego powodu – nie mam na to większego wpływu. A dlaczego? Już tłumaczę.

Zacznę może jednak od czegoś zupełnie innego. W ostatnich kilku latach internet w Polsce stał się miejscem, gdzie nie tylko są same głupoty ale także może on służyć jako narzędzie do zaistnienia w świadomości wielu ludzi. Oczywiście od dłuższego już czasu taką możliwość mieli już na przykład dziennikarze. Jednak stosunkowo mało z nich skorzystało z tej szansy. Znacznie lepiej „poczuli internet” blogerzy i vlogerzy. Pierwsza grupa to osoby piszące swoje blogi na przeróżne tematy i skupiające wokół siebie dziesiątki, a nawet i setki tysiące ludzi. Druga zaś z tych grup to ludzi nagrywający swoje wideo i także umieszczający je w internecie. W chwili obecnej często tez te dwa środowiska mocno się przeplatają więc o niektórych z ludzi ciężko powiedzieć czy ktoś jest bardziej blogerem czy może vlogerem. Piszę to jednak tak tylko informacyjnie, jakby ktoś jeszcze nie znał tego zjawiska.

Od dobrych w sumie kilku lat jestem stałym czytelnikiem lub widzem materiałów wyprodukowanych przez takie osoby. Jednym z moich ulubionych kanałów na YouTube są Lekko Stronniczy. Dwaj panowie z Krakowa, którzy od poniedziałku do piątku o godzinie 18 udostępniają kolejne odcinki swojego „show internetowego”. O czym to jest? Tak w jednym zdaniu ciężko określić. Jednak oni sami w jakimś wywiadzie chyba powiedzieli, że ich głównym zamysłem startując z tym formatem było stworzenie kilkuminutowego programu gdzie gadają o rzeczach i tematach o jakich gada się z kumplami na imprezach przy piwie. I to chyba jest najlepsze wytłumaczenie o czym mowa. Zresztą zobaczcie sami jeden z ostatnich, moim zdaniem fajnych odcinków.

Podobało się? Bo mi jak prawie zawsze tak 🙂

Dlaczego jednak o tym piszę? Otóż dlatego, że Karol Paciorek oraz Włodek Markowicz prowadzą w swoim własnym radiu internetowym codzienny program Co Tak Wcześnie. Jako, że często klimat jest zbliżony do Lekko Stronniczych, to zdarza mi się dość regularnie słuchać ich w drodze na siłownię, do pracy czy nawet w samej pracy 🙂

Jednym z tematów jakie ostatnio poruszyli był temat walki z nadwagą/otyłością, dietami i podobnymi rzeczami. I po odsłuchaniu audycji jakoś mnie tak naszło, żeby skrobnąć parę słów na ten temat ze swojej strony. Jak się okazało sprowokowałem ich. Jak? Możecie sobie posłuchać poniżej. Mój wątek od 2:55 ale polecam całą audycję bo jest po prostu fajna.

I po odsłuchaniu tego jakoś tak mi się fajnie zrobiło. Niby nic, a jednak coś. Zdecydowanie pozytywny aspekt dnia i kolejna swego rodzaju motywacja do dalszego działania. I tak sobie myślę, że nawet jeśli ktoś, kiedyś, gdzieś wspomni na mój temat to Lekko Stronniczy byli pierwsi 😉

A to być może jest pierwszy i nie ostatni tekst z roboczo nazwanego cyklu „Napisali/powiedzieli/wspomnieli o mnie” 🙂