fbpx
Foto & VideoSesje Zdjęciowe

Piękna strona motoryzacji

dodany przezKamil Timoszuk 30 grudnia 2020 0 Komentarzy

Im bardziej się zapieramy że czegoś nie lubimy lub czegoś nie będziemy robić, tym częściej życie zmusza nas do kompletnie odwrotnego działania. Tak postawiony przed ścianą człowiek może się tylko poddać lub podjąć rękawice do walki. Ja w tym roku zawalczyłem.

W chwili gdy piszę ten tekst, do końca kalendarzowego 2020 roku, zostało jeszcze jakichś 30 godzin. 30 teoretycznie spokojnych godzin, w kontekście tego jak szalony, porąbany i nieprzewidywalny był miniony rok. I w sumie jest to też idealny czas aby go podsumować i podliczyć bilans zysków i strat. Gdy sobie tak teraz na bardzo szybko myślę, to ja ten rok kończę na subiektywnym plusie. A dziś napiszę i pokażę wam jeden z czynników, który o tym zadecydował.

Motoryzacja to nigdy nie był mój konik. W żadnym zakresie nie kręciły mnie samochody i wszystko co się z nimi wiąże. Od czterech, bardziej jarały mnie dwa kółka. I to te napędzane siłą własnych mięśni. Tak się jednak stało, że w ramach swojego fotograficznego rozwoju okazało się, że nie ma bata – samochód wcześniej czy później będzie musiał się pojawić w moim życiu. Potwierdziła to też późniejsza praca na etacie. I tak oto od paru miesięcy jestem kierowcą.

Jednak w minionym roku samochody zaczęły się też u mnie pojawiać stricte w kontekście moich zdjęć. Z jednej strony okazało się coś dla wielu ludzi oczywistego, co dla mnie było realnym odkryciem. Mianowicie samochód w połączeniu z fajnymi kobietami, może stanowić interesujący temat fotograficzny. Poza tym zaczęły się pojawiać realne zapytania o tego typu sesje, a więc tym bardziej warto było i chciało mi się testować, próbować i szlifować swój warsztat w tym zakresie. I w dużym skrócie tak też rozpoczęła się moja współpraca z Who Knows Garage.

Kim są ludzie z „Who Knows Garage”? Sami o sobie piszą tak:

Nie jesteśmy zwykłym warsztatem, ale grupą entuzjastów samochodów klasycznych i wszystkiego co zwie się „custom”. W ramach Who Knows Garage połączyliśmy doświadczenie w zakresie mechaniki, blacharstwa-lakiernictwa i renowacji samochodowej. Wieloletnie doświadczenie połączonych przez nas firm pozwala nam na stworzenie każdego samochodu marzeń. Ciągle czekamy na nowe wyzwania chcąc regularnie podwyższać jakość naszych usług, bo dobrze wykonana usługa, to nie tylko zadowolenie klienta ale też spełnienie naszych ambicji.

Ja bym ich nazwał po prostu pasjonatami motoryzacji. Z naciskiem na pasjonatów. Wystarczy pogadać z kimś z tej firmy aby zobaczyć, że najzwyczajniej w świecie jara się on tym co robi. I chyba właśnie dlatego tak szybko udało nam się złapać wspólny język. Bo pasjonaci zawsze się ze sobą dogadają. Nawet jeśli ich zamiłowanie jest w zupełnie różnych dziedzinach. Nam nasze dziedziny udało się połączyć bardzo szybko. W efekcie tego, szczegóły pierwszej sesji uzgodniliśmy w trakcie jakichś dwóch telefonów i wymiany kilku wiadomości na messengerze. Można? Można 🙂

Takim sposobem spotkaliśmy się pewnego sierpniowego ciepłego popołudnia, podczas którego były do uwiecznienia dwa klasyczne samochody Porsche oraz kilka jeszcze fajniejszych kobiet. Typowy zestaw idealny 😉 Tego popołudnia nawet pogoda była taka jak na zamówienie.

Efekty tego jak to wykorzystaliśmy są tuż pod spodem. Zapraszam!

Takim oto sposobem motoryzacja wjechała niemal z buta w moje tegoroczne życie. Ale po tylu latach wzbraniania się przed tym, dziś autentycznie się z tego cieszę. Głównie dlatego że nowych umiejętności i doświadczeń nigdy za wiele. A współpraca z Who Knows Garage takim dobrym doświadczeniem na pewno była. A może bardziej jest, bo ta powyższa sesja nie była ostatnią, a są też plany na kolejne 🙂

Może też dlatego patrzę z optymizmem w stronę 2021 roku. Wierzę w to, że cokolwiek się w nim nie wydarzy i ktokolwiek nie stanie na mojej drodze, to zawsze może to być początek czegoś nowego, dobrego i pouczającego. I obyście wy tak samo czuli i myśleli, a być może stanie się to samospełniającą się przepowiednią.