fbpx
O wszystkim

Nowy poziom motywacji

dodany przezKamil Timoszuk 28 czerwca 2016 0 Komentarzy

Motywację można zarówno czerpać jak i ją samemu dawać innym. Sposobów na to jest cała masa. W dzisiejszych czasach czyli dobie internetu, nie trzeba często daleko szukać aby znaleźć ludzi, którzy mogą nam pomóc w naszej codziennej walce. Najlepszych z nich zaś od kilku lat stara się wyłonić impreza o nazwie Fitness Motywatory.

Co bowiem oznacza, że ktoś jest dobrym motywatorem? Czy to, że masz popularne konto na fejsie, które śledzi miliony osób czy może profil na Instagramie, gdzie serduszka lecą gęściej niż woda z kranu? No moim zdaniem nie do końca. Szczególnie w obecnych realiach, gdzie gwiazdą internetów czasami można zostać w większym stopniu dzięki udanym fotkom dobrze podrasowanym w programie graficznym, aniżeli realnemu wysiłkowi. Dlatego też znacznie większą wartością jaka nierozerwalnie wiąże się w moim odczuciu z motywacją jest to co dana osoba robi dla siebie oraz przede wszystkim dla innych. Wszystko po to aby móc mówić, że jest ona dobrym motywatorem.

I właśnie to kryterium jest jednym z głównych, które decyduje o tym że już trzeci rok z rzędu w najbliższą sobotę kilka osób otrzyma statuetki na corocznej gali Fitness Motywatorów. Imprezę którą ja osobiście mogłem poznać i poznaję nadal już drugi rok z rzędu, ale tym razem z zupełnie innej strony. W tamtym roku tak się złożyło, że moja historia i idąca za nią kandydatura do nagrody głównej, spotkała się z na tyle przychylnym przyjęciem, że zostałem zakwalifikowany do wielkiego finału. Finału, który dla mnie osobiście sam w sobie był już ogromnym wyróżnieniem. Jak się jednak okazało to był dopiero początek fajnej historii. O wszystkim co było potem pisałem już TUTAJ, ale w dużym skrócie mogę tylko napisać, że to właśnie mi przypadła główna nagroda w kategorii Metamorfoza.

Fitness Motywatory 2015 5

Nie powiem abym nie był z tego faktu tak samo zaskoczony jak i zadowolony 😉

Minęło jednak kilkanaście miesięcy, a temat Fitness Motywatorów do mnie powrócił po raz kolejny. Tym razem jednak w zupełnie innej formie, a dokładniej rzecz biorąc to zaproszono abym stanął po drugiej strony barykady. W tym roku dzięki zaproszeniu do kapituły konkursu to nie ja byłem wybierany, a ja mogłem wybrać te osoby, które według mnie zasłużyły na główną nagrodę. Dzięki temu bardzo szybko się okazało, że nie jest to zadanie proste. Bo jak tu rzetelnie ocenić ludzi w kilku kategoriach, skoro każdy bez wyjątku włożył i wkłada nadal mnóstwo pracy w to co już zrobił oraz robi każdego dnia – dla siebie oraz innych?

Tu z wielką pomocą przyszedł internet i kilka dobrych godzin siedzenia, czytania, oglądania i wyrabiania sobie mojej subiektywnej opinii. Nie ma co ukrywać, że w dużej mierze ten konkurs jest kierowany do środowiska kulturystycznego, które nie jest i nigdy nie będzie dla mnie osobiście jakimś wyznacznikiem ogólnego kanonu szeroko rozumianego piękna. Jednak chcąc podejść do sprawy poważnie nie było innego wyjścia jak tylko się z tym zmierzyć. Najwięcej zaś swojej energii i czasu poświęciłem na tych ludzi.

Metamorfozy 2016 I

Metamorfozy 2016 II

Wiele z tych osób ma za sobą kapitalne historie, które już same w sobie naprawdę potrafią być mocno motywujące do ewentualnego działania. To ci ludzie swoim wysiłkiem i poświeceniem wielu rzeczy zasłużyli zarówno na moją jak i też waszą uwagę, a także szacunek. Bo bez różnicy kto w najbliższą sobotę dostanie statuetkę oraz inne nagrody, to każdy bez wyjątku podczas specjalnego wieczoru w Warszawie może czuć się w stu procentach wygrany.

A impreza sama w sobie zapowiada się ciekawie. Po przenosinach z Pałacu Kultury do warszawskiego Sofitelu, organizatorzy gali zapowiadają masę atrakcji w postaci występów artystycznych, pokazów, znakomitego jedzenia, zabawy do rana i pewnie jeszcze paru innych niespodzianek 🙂 Sama gala jest też jednak świetną okazją do tego aby wszyscy finaliści, którzy do tej pory znali się tylko z internetu, mogli spotkać się i pogadać w cztery oczy w fajnej atmosferze. Zresztą każdy chętny może mieć także taką okazję dzięki zakupieniu biletu na tę imprezę, na przykład TUTAJ.

Fitness Motywatory 2016 3

Mnie niestety fizycznie na samej imprezie w tym roku nie będzie bo, nie można mieć w życiu wszystkiego 😉 Jednak mam nadzieję, że każdy kto zdecyduje się dotrzeć na finałową galę Fitness Motywatorów, ten na sto procent nie będzie tego żałować. Mi natomiast pozostaje to świetne uczucie, że dzięki moim wyborom ktoś tego wieczoru uśmiechnie się w pewnej chwili bardziej niż inni… 🙂