fbpx
BlogO wszystkimOpinie

Nie słuchajcie fachowców

dodany przezKamil Timoszuk 16 stycznia 2017 2 komentarze

Kto w dzisiejszych czasach ma prawo nazywać się fachowcem w danej dziedzinie? Czy ten kto ma wyuczoną wiedzę poparta doświadczeniem? Czy może ten kto w różny sposób zebrał wokół siebie większe audytorium, które podąża w jakiś sposób za takim „fachowcem”

Dzieląc się z wami na tym blogu swoimi wrażeniami z różnych filmów na jakie chodzę dość często do kina, bardzo często wspominam o tym, że zanim wybiorę się do kina nie czytam ani nie oglądam żadnych opinii na temat danej produkcji. Nie robię tego z dwóch głównych powodów. Po pierwsze nie lubię znać tak zwanych spoilerów czyli odkrywania o czym dany film jest i jak przebiega akcja. Bardzo często twórca takiej recenzji jest niemal zmuszony przemycać różnego rodzaju spoilery, bo jak tu mówić o filmie pomijając tak ważny element jak fabuła? Drugim powodem dla którego nie oglądam przed wybraniem się do kina recenzji jest to, że nie zawsze i z nie każdym recenzującym się zgadzam. Ale bardzo często bywa tak, że gdy usłyszymy od kogoś, że dany film jest słaby, to już mamy do niego negatywne nastawienie. a czasami jest to po prostu krzywdzące dla samej produkcji, jak i dla nas, czyli kogoś komu popsuto seans czasem całkiem niezłego filmu.

A dlaczego akurat dziś o tym piszę? Ponieważ w ostatnim czasie weszła do polskich kin ekranizacja świetnej gry Assassin’s Creed. Jako, że nie miałem w planach wybierania się do kina właśnie na to, obejrzałem sobie dwie recenzje, na dwóch znanych i szanowanych kanałach o tematyce filmowej na polskim YouTube czyli Sfilmowani oraz Kinomaniak. Polecam też abyście i wy je także zobaczyli.

Dawno nie widziałem i nie słyszałem dwóch tak bardzo odbiegających od siebie recenzji. W jednej z nich film dostaje stosunkowo wysoką notę, a w innej jest mieszany z błotem i wystosowywana jest prośba, aby nigdy więcej nie robić tego typu filmów 🙂 I komu w takim przypadku wierzyć? Moim zdaniem nikomu!

Tak jak lubię oba te kanały filmowe, tak bardzo często się łapię na tym, że nie zgadzam się z opiniami jakie są tam wygłaszane. To też jest dla mnie idealny przykład na to, że nie warto takich recenzji oglądać przed samodzielnym pójściem do kina. Warto wyrabiać samodzielną opinię i mieć swój gust oraz swoje zdanie. Warto wsłuchiwać się w opinie innych, szanować je, ale swoją głowę na karku jest najlepiej mieć.