fbpx
CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Najmłodsi na start

dodany przezKamil Timoszuk 12 stycznia 2017 0 Komentarzy

Jest takie potoczne haslo, że CrossFit jest dla każdego. Czy jesteś stary czy młody, zawsze możesz spróbować swoich sił. Czy jest to jednak tylko pusty slogan czy może prawdziwe stwierdzenie?

Jakiś czas temu jako przykład tego, że CrossFit można trenować w każdym wieku podałem wam swoją mamę. Mamę, która w dniu wczorajszym skończyła 52 lata, a daje radę na wielu życiowych płaszczyznach lepiej niż nastolatka 🙂
Dziś jednak szybki materiał o przeciwieństwie mojej mamy czyli dzieciakach. Dzieciakach, które w coraz to większej ilości miejsc w Polsce, mogą stawiać swoje pierwsze crossfitowe kroki. Dla wielu osób słyszących nazwę CrossFit i dziecko w jednym zdaniu, gdzieś z tyłu głowy zapala się czerwona lampka. No bo jak to tak? Dzieciaki mają przerzucać ciężary, robić nie wiadomo jak ciężkie treningi, a to wszystko pod okiem nie wiadomo czy doświadczonego trenera? Na szczęście w praktyce wygląda to zupełnie inaczej.

Takie zajęcia dla dzieci w różnym wieku, to przede wszystkim zabawa i utrwalanie poprawnych wzorców ruchowych. Tych wzorców jakie my dorośli, bardzo często po naszej drodze gdzieś tam zgubiliśmy. U dzieci natomiast wiele rzeczy przychodzi po prostu naturalnie. Tym bardziej, że takie „zajęcia” to w największym stopniu czysta zabawa, a nie morderczy trening 🙂 Zresztą w bardzo przystępny sposób pokazuje to materiał filmowy z krakowskiego boxa CrossFit 72D.

CrossFit Kids

CrossFit Kids to nie są zajęcia, na których Twoje dziecko będzie podnosić ciężary.
To zajęcia, które przyniosą Twojemu dziecku długoterminowe benefity, a przede wszystkim ogólny rozwój cech motorycznych, które skutkują wzrostem ogólnej sprawności fizycznej maluchów.

Co więcej? Zapytaj w recepcji o możliwość zorganizowania przyjęcia urodzinowego dla Twojego dziecka i jego przyjaciół. Zdrowa zabawa gwarantowana!

Przyjdź ze swoją pociechą na zajęcia Crossfit Kids, a otrzymasz dla siebie 36% rabatu na następny karnet w 72D.
#crossfitkids #72D

Opublikowany przez CrossFit 72D na 12 styczeń 2017

Tak więc jeśli myśleliście o tym aby wysłać swoje pociechy na takie zajęcia, to jest to temat warty rozważenia. Tym bardziej jeśli gdzieś w waszej okolicy jest taka możliwość, to warto się przejść, zobaczyć, pogadać z trenerami, a następnie zadecydować czy warto dać dziecku szansę na chwilą przyjemności. W późniejszym zaś czasie sama pociecha może jeszcze podziękuje wam za to, że jest po prostu sprawna i może w życiu robić więcej niż jego rówieśnicy 🙂