fbpx
Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje Kadry: Żubry vs. Księżak

dodany przezKamil Timoszuk 17 grudnia 2017 0 Komentarzy

Druga liga koszykówki męskiej w Polsce – nie brzmi to zachęcająco, prawda? A jak się okazuje nawet na tym poziomie rozgrywek mogą się zdarzyć widowiska godne polecenia. Tym bardziej jeśli ścierają się ze sobą dwa czołowe zespoły tych rozgrywek.

Żubry Białystok i Syntex Księżak Łowicz to w tym sezonie dwa czołowe zespoły, które powinny powalczyć o czołowe lokaty w lidze, a tym samym o awans. Zespół z Łowicza do wczorajszego meczu miał na swoim koncie tylko 1 porażkę, na 12 spotkań. Wszystko dlatego, że już w pierwszej kolejce przegrał on na swoim boisku z… Żubrami Białystok. Po tym starciu nastąpiła więc seria 11 zwycięstw, a wczoraj okazja do rewanżu. Gospodarze jednak nie zamierzali im tego zadania ułatwiać. W wyniku tego kibice, którzy zdecydowali się wybrać na to spotkanie na pewno nie żałowali. Mecz bowiem stał na naprawdę niezłym sportowym poziomie, a do tego miał to coś co powinno mieć każde dobre widowisko sportowe – zwroty akcji. Pomimo tego, że większość meczu ton starcia nadawali gospodarze, to w końcówce był moment w którym ich szansa na zwycięstwo odjechała dość znacznie.

W tej jednak chwili nastąpił kolejny zryw Żubrów który doprowadził ich do dogrywki. Zaś w samym dodatkowym czasie gry Żubry rozpoczęły od 8 punktów z rzędu, które praktycznie zamknęły drogę do wygranej dla rywali. Mecz zakończył się wynikiem 103:100 i tym samym też Żubry Białystok są nadal jedynym zespołem w tej lidze, który ma patent na klub z Łowicza.

Ja zaś zapraszam do obejrzenia galerii fotek mojego autorstwa z tego spotkania.