fbpx
Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje kadry: Żubry vs. Górnik

dodany przezKamil Timoszuk 29 kwietnia 2018 0 Komentarzy

W takich meczach jak ten wczorajszy pomiędzy Żubrami Białystok, a Górnikiem Wałbrzych wychodzi z jakiej gliny ulepione są zespoły. Bo to właśnie w takich chwilach, kiedy ktoś jest postawiony pod ścianą można zobaczyć na co go tak naprawdę stać.

Po ubiegłotygodniowej porażce w Wałbrzychu, Żubry Białystok wiedziały, że kolejna przegrana eliminuje je z dalszej gry i praktycznie kończy ten sezon. Przeciwnik, który musiał przebyć całą Polskę na drugie starcie, chciał przypieczętować awans do decydujących gier i wracać w dobrych nastrojach do domu. Tym razem ta sztuka im się nie udała.

Mecz Żubrów z Górnikiem był od niemal samego początku prowadzony pod dyktando gości. To oni wyglądali w tym meczu lepiej, co znajdowało rzetelne odzwierciedlenie w wyniku. Żubry, jakby stremowane stawką tego meczu bardzo długo szukały swojego sposobu na ten mecz. Z czterech kwart gospodarze wygrali tylko jedną, tę trzecią w stosunku 30:17, ale to wystarczyło aby odnieść końcowe zwycięstwo 77:73. Tym samym podopiecznych Tomasza Kujawy czeka podróż do odległego Wałbrzycha aby w najbliższą środę rozegrać decydujący mecz. Zwycięzca środowego pojedynku zamelduje się w czwórce najlepszych tegorocznych zespołów 2 ligi, z których 3 awansują o szczebel wyżej.