fbpx
Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje kadry: Żubry vs. Rosa

dodany przezKamil Timoszuk 12 marca 2018 0 Komentarzy

Żubry Białystok cały sezon pracowały na to aby do decydującej fazy rozgrywek czyli Playoffs awansować z jak najwyższego miejsca, a tym samym ułatwić sobie drogę. Jak się jednak okazało, wystarczyły zaledwie dwa tygodnie aby cały misterny plan poszedł… wiadomo gdzie.

Przed przedostatnią kolejką w ligowej tabeli sytuacja wydawała się być prosta – Żubry są liderem i jeśli się nie potkną w dwóch ostatnich meczach to pierwsze miejsce będzie należeć do nich. W czystej teorii było to super rozwiązanie, ponieważ zawsze jest lepiej liczyć na siebie, a nie na kogoś innego. Gorzej jeśli jednak wtedy kiedy niespodziewanie powinie ci się noga. Tak też stało się z białostockim zespołem, który w meczu ze Stalą Stalowa Wola na wyjeździe, zostawił zwycięstwo na Podkarpaciu. Tym samym na podium wskoczył Księżak Łowicz, który w ostatniej kolejce jechał właśnie do Stalowej. Żubrom dawało to nadzieję, na finalny powrót na pierwsze miejsce. Co innego jest jednak coś powiedzieć, a co innego zrobić.

Aby ten plan się ziścił, Żubry musiały wygrać z młodzieżowym zespołem grającej w Polskiej Lidze Koszykówki Rosy Radom. Czy wygrali? Niestety nie. To potknięcie wykorzystał zaś wspomniany Księżak Łowicz i zakończył sezon regularny na szczycie ligowej tabeli. Co oznacza to dla Żubrów? Z jednej strony spadek na miejsce numer 3, a z drugiej konieczność wygrania w pierwszej rundzie Playoffs swojego niedawnego pogromcę czyli Stal Stalowa Wola. Czy to się uda? To się jeszcze okaże.

Tymczasem zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć mojego autorstwa ze starcia z Rosą Radom