fbpx
Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje kadry: V Mistrzostwa Polski Kettlebell HardStyle Challenge

dodany przezKamil Timoszuk 8 lipca 2018 0 Komentarzy

Podlasie od kilku lat staje się na jeden dzień stolicą polskich kettli w formule StrongFirst. Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to na lodowisku w Białymstoku odbyła się już impreza o nazwie V Mistrzostwa Polski Kettlebell HardStyle Challenge.

Trzeba przyzna,ć, że lodowisko nie jest najbardziej oczywistym miejscem na organizację tego typu imprez. Jednak kolejny rok z rzędu pokutuje fakt, że Białystok nie jest w stanie wybudować porządnej hali widowiskowo sportowej. To jednak zupełnie inna opowieść, która wydaje się nie mieć końca. Jeszcze kilka lat temu, jedna z pierwszych edycji tego wydarzenia miała miejsce w Bielsku Podlaskim na deskach tamtejszego amfiteatru. Tak więc jakiś progres można zaobserwować.

W tym roku do Białegostoku przyjechało ponad 80 zawodników z różnych części kraju. Zrobili to aby wyłonić w trzech kategoriach – Amator, Masters, Professional – najlepszych spośród siebie. Aby to zrobić w najwyższej z kategorii, potrzeba było przeprowadzić 5 konkurencji takich jak TGU, Pull Up z obciążeniem, Two Hand Anyhow Kettlebell, Pistol Squat oraz Snatch Test. Pozostałe kategorie miały lekko zmienioną oraz skróconą tę listę. W wyniku całodziennej rywalizacji, wśród pań wygrała jedna z najlepszych polskich zawodniczek CrossFit – Maria Kurzawa. Wśród całej stawki startujących osób nie brakowało też wielu innych osób, które na co dzień trenują inne sporty.

Mając wolne sobotnie popołudnie zajrzałem na to wydarzenie ze swoim aparatem i uwieczniłem je trochę 😉 Była to dobra okazja do przetestowania nowego sprzętu fotograficznego jaki dotarł do mnie w tym tygodniu. Szczególnie w sytuacji, kiedy w najbliższych tygodniach będę w paru fajnych miejscach i an kilka wartych uwiecznienia imprezach 🙂

Jak wyglądały V Mistrzostwa Polski Kettlebell HardStyle Challenge możecie zobaczyć na poniższej częściowej galerii zdjęć. Jeśli ktoś, na przykład zawodnicy, jest zainteresowany pozostałymi zdjęciami, to odsyłam go na portal FitFot pod TYM linkiem, gdzie znajduje się prawie 300 zdjęć do pobrania w lepszej jakości.


Szkoda jedynie tego, że impreza ta wygląda trochę lepiej na zdjęciach, aniżeli było w rzeczywistości. Nie trzymanie się harmonogramu imprezy, to jednak niestety przypadłość jaka trawi nie tylko środowisko crossfitowe.