Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje kadry: Tur vs. HydroTruck

dodany przezKamil Timoszuk 2 grudnia 2019 0 Komentarzy

Sport bez niespodzianek byłby jak dobre jedzenie bez soli. Niby OK, ale jednak czegoś brakuje. W niedzielny wieczór w Bielsku Podlaskim nie brakowało jednak niczego.

W ramach 10 kolejki 2 ligi koszykówki mężczyzn na Podlasie przyjechał zespół rezerw zespołu z PLK czyli HydroTruck Sky Tattoo II Radom. W 9 poprzednich kolejkach drużyna z Mazowsza nie doznała jeszcze porażki co świadczyło o tym jak trudne zadanie czeka na koszykarzy Tura Bielsk Podlaski. Każde serie, a te w sporcie szczególnie, mają to do siebie, że zawsze się kiedyś kończą. I tak się złożyło, że ten ciąg wygranych właśnie został przerwany w tym meczu.

Od początku spotkania jednego czego można było być pewnym to to, że w tym meczu nie zabraknie walki. Bardzo sportowej i fair ale jednak walki. Przyjezdni od początku starcia wydawali się mieć więcej atutów aby odnieść kolejne zwycięstwo. Potwierdziła to pierwsza kwarta wygrana przez nich 23:19. Druga odsłona meczu to jednak coraz szybsza, i przede wszystkim skuteczniejsza gra Tura, która sprawiła że po pierwszej połowie to on prowadził 45:42. Losy meczu rozstrzygnęły się jednak w trzeciej odsłonie, kiedy to gospodarzom zaczęły seryjnie wpadać rzuty, a goście nie mogli na to nic poradzić. Wygrana kwarta 31:15 sprawiła, że Tur Bielsk Podlaski do końca meczu kontrolował już przebieg tego starcia. Każdą zaś próbę nadgonienia wyniku tłamsił kolejnymi udanymi akcjami by ostatecznie wygrać 90:73.

Tym samym drużyna z Radomia wyjeżdżała z Podlasia z pierwszą porażką, która w kontekście całej ligi daje nadzieje na to, że walka o czołowe miejsca będzie trwała do samego końca.