fbpx
Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje kadry: Rugby Białystok vs. Alfa

dodany przezKamil Timoszuk 20 września 2018 0 Komentarzy

Na sportowo historycznej mapie Białegostoku możemy znaleźć wiele dyscyplin sportowych w jakich znaleźli się chętni aby rywalizować na arenie ogólnopolskiej czy międzynarodowej. W ostatnich latach w stolicy Podlasia powstało też wiele inicjatyw  w postaci drużyn w sportach które nigdy nie były w tym regionie specjalnie popularne.

Najbardziej znanym z takich przykładów jest zespół Lowlanders Białystok, który rok po roku budował swoją markę i zakorzeniał się w świadomości kibiców w regionie oraz reszty kraju. Dlatego zdobyte w tym roku Mistrzostwo Polski śmiało można nazwać owocem pracy wielu ludzi przez wiele lat. Inną dyscypliną jaka stara się wybić jest hokej i ekipa Husarii Białystok.

I właśnie w ten sam trend sportowy na Podlasiu w moim odczuciu wpisuje się inicjatywa o nazwie Rugby Białystok. Inicjatywa tworzona przez pasjonatów rugby czyli sportu bardzo kontaktowego. Sportu, który w niektórych regionach świata (Australia i Oceania) swoją popularnością bije na głowę nawet hołubioną piłkę nożną. Pamiętam jak kiedyś miałem okazję obejrzeć jak wygląda Australijski odpowiednik naszego „Przeglądu Sportowego”, gdzie z 32 stron gazety 26 było poświęconych wszelkim odmianom rugby jakie chyba tylko istnieją. Było to dosyć specyficzne ale przez to niezwykle ciekawe. I być może dlatego gdy teraz mam tylko okazję wybieram się na mecze Rugby Białystok aby zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości.

Ostatnią z takich okazji miałem w minioną niedzielę kiedy w ramach rozgrywek 2 ligi białostoczanie podejmowali na własnym boisku Alfa Bydgoszcz. W pierwszej połowie tego starcia gracze z Podlasia byli na tyle gościnni, że pozwalali gościom na robienie niemal wszystkiego. Taka gościnność znalazła też odbicie w wyniku, który wynosił 12:22. Po kilku mocniejszych słowach w przerwie od sztabu trenerskiego, Rugby Białystok wzięli się do roboty i po emocjonującej końcówce wyrwali cenne zwycięstwo wynikiem 31:29. Dlatego też należą się duże brawa nie tylko za osiągnięty wynik ale właśnie za dogonienie rywala w momencie kiedy wydawało się, że niewiele da się już zrobić. Być może też właśnie takie mecze za jakiś czas będzie się wspominać jako podwaliny sukcesu jaki odniesie ten klub.

Zapraszam do obejrzenia porcji zdjęć mojego autorstwa z tego właśnie spotkania.