fbpx
Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje kadry: Polska U-21 vs. Estonia U-21

dodany przezKamil Timoszuk 11 września 2019 0 Komentarzy

Polska reprezentacja w piłce nożnej nie ma się za bardzo czym pochwalić. Szczególnie jeśli mowa o pierwszej drużynie narodowej. Na szczęście jest, małe bo małe, ale jednak światełko w tym ciemnym tunelu w postaci kadry do lat 21.

Najlepsi polscy piłkarze w ostatnich dniach sprawili, że polski kibic nie miał zbyt wielu powodów do zadowolenia. Przegrana w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy ze Słowenią i remis z Austrią to nie było to na co czekał polski kibic. I nawet nie o same wyniki w tym przypadku chodzi. Bardziej chodzi o kompletny brak stylu, pomysłu na grę i wynikające z tego obawy co dalej.

Za kilka lat potrzebna będzie wymiana obecnego składu tej reprezentacji dlatego tak ważne jest to, jak spisują się ich młodsi koledzy. Ci natomiast rozpoczęli właśnie swoje eliminacje do Euro U-21. W weekend wygrali oni spotkanie ze swoimi rówieśnikami na Łotwie jeden do zera po bramce Patryka Klimali. Drugim starciem było to z Estonią, które po raz pierwszy w historii zostało rozegrane na stadionie w Białymstoku. Dla kibiców na Podlasiu było to o tyle ciekawe, że w obecnym zespole Czesława Michniewicza występuje dwóch młodzieżowców Jagiellonii BiałystokPatryk Klimala i Bartek Bida. Myślę, że spora część kibiców na stadionie miejskim w Białymstoku zjawiła się tam głównie ze względu na te nazwiska.

Sam mecz eliminacyjny przeciwko Estonii nie był jakimś wielkim widowiskiem. Głównie za sprawą polskich piłkarzy, którzy już od samego początku rzucili się na rywala i przypieczętowali to golem Przemysława Pachety już w 6 minucie. W późniejszym czasie ataki nie ustawały, ale na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy kiedy to padły trzy kolejne bramki. Ich zdobywcami byli Karol Fila, Kamil Jóźwiak i Patryk Dziczek. Końcowy wynik cztery do zera był więc idealnym odzwierciedleniem tego co działo się na boisku orz tego jak wiele dzieli na chwilę obecną te dwa zespoły.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego dobrego wieczoru przy Słonecznej w Białymstoku.