fbpx
Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje kadry: Olimpia vs. Warmia

dodany przezKamil Timoszuk 30 maja 2019 0 Komentarzy

Pojedynki Dawida z Goliatem to w każdym sporcie zjawisko dość powszechne. Na każdym szczeblu rozgrywek są lepsi i gorsi w danej dyscyplinie. Nie zawsze jednak ten słabszy poddaje się bez walki.

Stadion Miejski w Białymstoku w środowe popołudnie stał się miejscem, gdzie swoje spotkanie rozegrały dwa zespoły piłkarskie, ale żaden z nich nie był Jagiellonią. Stało się to za sprawą rozgrywanego w tym miejscu piłkarskiego finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W tym roku do tego etapu rozgrywek doszły zespoły IV-ligowej Warmii Grajewo oraz III-ligowej Olimpii Zambrów. Jak się nie trudno domyślić, faworytem tego starcia był zespół na co dzień grający w wyższej lidze. Warmia jednak nie zamierzała oddać pucharu w ręce rywali bez walki.

Pierwsza połowa stała pod znakiem zdecydowanej przewagi faworytów z Zambrowa. Piłkarze Olimpii raz za razem starali się przedrzeć pod pole karne i napocząć rywali. W większości przypadków kończyło się tylko na strachu obrony z Grajewa. Poziom sportowy spotkania, jak się nie trudno domyślić, nie stał na wysokim sportowym poziomie. Jednak chęci, walki i zaciętości, na pewno nie można odmówić żadnemu z zespołów. Warmia Grajewo miała stosunkowo łatwiej, bo wraz z nią do Białegostoku przyjechała liczna i żywiołowo reagująca grupa ich kibiców. Ci prowadząc zorganizowany doping przez większość spotkania, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

I to też właśnie ci kibice, dość niespodziewanie ale jednak, zostali wynagrodzeni już na początku drugiej połowy. Wtedy to zdezorientowana chwilowo obrona Olimpii, dała sobie wbić bramkę otwierającą wynik tego meczu. To jak się później okazało, tylko podrażniło faworytów, którzy bardzo szybko rzucili się do odrabiania strat. I zespół z Zambrowa robił to na tyle skutecznie, że całe spotkanie zakończył swoją wygraną aż 4:1. Tak więc można śmiało powiedzieć, że tego dnia na boisku stroną dominującą była Olimpia, a trybuny zostały zdominowane przez Warmię.

Poza kończonym meczu piłkarze odebrali zarówno wyróżnienia indywidualne jak i zespołowe. W przypadku Olimpii był to okazały puchar, który już za kilka miesięcy uprawni ich do tego aby wystartować w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym i spróbować podążyć drogą jaką w zakończonym sezonie podążyła Jagiellonia. Jednak już teraz radość zawodników Olimpii ze zdobytego trofeum była bardzo okazała.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z meczu, a także dekoracji obydwu zespołów.