fbpx
Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje kadry: Lowlanders vs. Lakers

dodany przezKamil Timoszuk 15 września 2019 0 Komentarzy

Lowlanders Białystok wrócili na ligowe boiska. Dokładniej rzecz biorąc wrócił zespół juniorów wicemistrza Polski. Powrót ten nie był jednak najłatwiejszy i najprzyjemniejszy.

Rozgrywki juniorskich zespołów futbolu amerykańskiego wpisują się z roku na rok coraz bardziej w krajobraz tego sportu w Polsce. Jest to bardzo dobra okazja na przegląd kadr i zasobów ludzkich jakim dysponują poszczególne zespoły. Juniorzy Lowlanders Białystok niemal od samego początku powstania włączyły się do czołówki tego poziomu rozgrywek. Wszystko też wskazuje na to, że w tym roku będzie podobnie.

Pierwszy wyjazdowy mecz z Warsaw Mets wygrany 40:0 wydawał się to potwierdzać. W spotkaniu z Wenglorz Olsztyn Lakers początek był równie obiecujący. Już w pierwszych sekundach tego starcia udało się gospodarzom meczu w Białymstoku zdobyć punkty i ze spokojem patrzeć w to co przyniosą kolejne minuty. Niestety cały mecz nie był tak kolorowy jak to jedno zagranie. Dużo błędów zarówno ze strony Lowlanders jak i połączonych sił Lakers i Seahawks Gdynia sprawiało, że ten mecz był bardzo nierówny. Dobre zagrania były przeplatane różnymi błędami. I nawet jeśli z boku wyglądało to na kontrolę wyniku przez Lowlanders Białystok to było to tylko pozorne. Jedno zgubienie piłki, jeden błąd i mecz byłby na styku. Finalnie jednak Lowlanders dowieźli wygraną 22:6 do końca. Nie da się jednak ukryć, że przed młodymi zawodnikami z Białegostoku jest jeszcze wiele. pracy aby wyglądać na boisku tak jak oczekują od nich trenerzy.

Zapraszam do obejrzenia małej galerii zdjęć z tego meczu.