fbpx
Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje kadry: Lowlanders vs. Falcons

dodany przezKamil Timoszuk 9 kwietnia 2019 0 Komentarzy

Nie tak to miało wyglądać. Tak mogli sobie powiedzieć po sobotnim meczu futboliści mistrza Lowlanders Białystok. Wszystko za sprawą porażki na własnym boisku z Tychy Falcons.

Sobotnie popołudnie w Białymstoku stało pod znakiem pierwszego meczu Mistrzów Polski na własnym boisku futbolistów Lowlanders. Na Podlasie zawitał zespół Tychy Falcons, który podobnie jak i jego przeciwnicy po dwóch pierwszych meczach miał na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. I choćby na tej podstawie można było się spodziewać wyrównanego meczu.

Na nieszczęście gospodarzy, wyrównane były tylko jego pierwsze fragmenty. Po tym zaś inicjatywę przejęli goście i z biegiem czasu punktowali mistrza kraju na jego boisku. Ekipie Lowlanders tego dnia nie wychodziło praktycznie nic. Zagubienie niczym we mgle w ataku, ospałość i kardynalne błędy w obronie, a także brak jakiejkolwiek reakcji na boiskowe wydarzenia – to było to co zaserwowali tego dnia swoim kibicom futboliści z Podlasia. Drużyna Tychy Falcons na tle gospodarzy wyglądała niczym zespół z wyższej o kilka szczebli klasy rozgrywkowej. Najlepszym na to przykładem był moment, kiedy 3 kwarcie niewiele zabrakło aby była potrzeba skorzystania z „mercy rule” czyli z zasady o graniu meczu bez przerw w celu uniknięcia kompletnego blamażu.

Drużyna, która po ubiegłorocznym historycznym sukcesie przeszła sporą przebudowę, na chwilę obecną nie wygląda dobrze. Jest to o tyle niepokojące, że rozgrywki futbolowe w tym kraju nie trwają długo i jest stosunkowo niewiele czasu na poprawę sytuacji. Nie znaczy to jednak, że jest to rzecz jasna niemożliwe. Na chwilę obecną jednak myślenie o obronie mistrzostwa można traktować w kategoriach mrzonek. Czy tak samo będzie za kilka tygodni? To się okaże. Już teraz jednak wiadomo, że zasada mówiąca o tym że „mistrzostwo w sporcie łatwiej jest zdobyć niż je obronić jest bardzo prawdziwa”.

Zapraszam do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z sobotniego starcia.