Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
CrossFitFoto & VideoO wszystkimZawody & Eventy

Mocny koniec sezonu

dodany przezKamil Timoszuk 22 października 2016 0 Komentarzy

Od kilku już lat CrossFit HQ wypracowuje swój kalendarz największych crossfitowych imprez na świecie. W jego skład oczywiście wchodzą Openy, Regionalsy, Gamesy czy Team Series. Także od dokładnie pięciu lat, każdy sezon kończony jest zespołowymi zawodami Reebok CrossFit Invitational. Nie inaczej będzie też w tym roku!

CrossFit Invitational to crossfitowe zespołowe zawody w których bierze udział cała czołówka światowej sceny CrossFit. Nie można się do nich w żaden sposób dostać, a można liczyć jedynie na powołanie do „kadry” jednego z czterech zespołów, które już 20 listopada zmierzą się ze sobą. Dzięki temu wszyscy kibice mogą po raz ostatni w roku, zobaczyć w boju swoich ulubieńców, którzy walczą w drużynach. I nie są to byle jakie drużyny, albowiem są to niejako reprezentacje krajów lub regionów na świecie. W tym roku do walki o zwycięstwo przystąpią zespoły USA, Kanady, Europy i Pacyfiku.

Specyfiką imprezy CrossFit Invitational od samego początku jest też niewątpliwie to, że w przeciwieństwie do CrossFit Games, każdego roku zmieniane jest miejsce jej rozgrywania. Po tym jak zawody odwiedziły już Londyn, Berlin, San Jose oraz Madryt, tak w tym roku ponownie wracają za wielką wodę. Tym razem jednak nie do USA, a po raz pierwszy Kanady. Impreza odbędzie się w Toronto, a dokładniej w hali Generals Motors Center co jest zdecydowanie dobrą wiadomością. Dlaczego? Głównie dlatego, że ten obiekt mieści w okolicach 5,5 tysiąca widzów, co powinno być idealną liczbą sprawiającą, że na hali będzie fajna atmosfera. Jak widać CrossFit HQ potrafi wyciągać wnioski, po chociażby Invitationals w 2014 roku, czy też po tegorocznych Regionalsach w Madrycie.

Po raz kolejny też każdy z zespołów będzie miał swojego trenera, który postara się pomóc w walce.

Do samych zawodów został praktycznie miesiąc, podczas którego poznamy treningi jakie będą mieli do wykonania zawodnicy w Toronto. Osobiście mam cichą nadzieję, że Dave Castro i jego ekipy nie poniesie znowu fantazja tak jak to było na przykład w Madrycie, i nie zaserwują zawodnikom zadań typu kamienne kule. Czasami prostota jest znacznie lepsza niż niesprawdzone lub nie do końca przemyślane innowacje.

Samą imprezę tradycyjnie będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube CrossFit HQ lub na ich stronie internetowej, co jest w sumie tym samym. Dobrą wiadomością dla fanów, a szczególnie tych w Europie jest też to, że oficjalna godzina startu imprezy to 16:00 czasu wschodniego, co daje nam godzinę 22 w Polsce. Tak więc jest szansa na to, że nie będzie trzeba zarywać dużej części nocy lub oglądać transmisji z zapałkami w oczach 😉