fbpx
Foto & VideoO wszystkim

Miasto Kopernika zatrzymane w kadrze

dodany przezKamil Timoszuk 5 sierpnia 2014 0 Komentarzy

Od mojego powrotu z Torunia minęło już trochę. Udało mi się nawet odespać moje nocne wojaże z PKP. Jednak nie oznacza to, że mój wypad do Torunia uważam za zakończony ponieważ mam jeszcze trochę materiału, którym chciałbym się z wami podzielić. Dziś czas na trochę zdjęć z tego fotogenicznego miasta.

Mając trochę wolnego czasu przebywając w Toruniu, wiele z niego poświęciłem sobie na zwiedzanie go jak typowy turysta. Monetami nawet przypominałem zapewne typowego japońskiego turystę, który najpierw robi zdjęcia dla danego obiektu, a później go realnie ogląda 😉 Jednak wiele z miejsc wręcz zasługiwało na to aby je po prostu uwiecznić. Na pierwszy ogień poszła rzecz jasna starówka z której Toruń zdecydowanie może być dumny.

Toruń foto 5

Zarówno w dzień jak i w nocy były miejsca warte uwiecznienia

Toruń foto 7

I to właśnie w nocy najbardziej widoczne była jedna z bardziej zastanawiających rzeczy na rynku czyli świąteczne lampki choinkowe na drzewach. Pytanie tylko czy ktoś je zapomniał zdjąć, czy może Toruń już szykuje się na przyszłe święta? 😉

Toruń foto 8

Spacerując po centrum, niemal co krok możemy spotkać albo kościoły albo figurki wszelkiej maści

Toruń foto 6

Co krok także, nasza wola jest wystawiana na ciężka próbę, ponieważ Toruń słynie z produkcji niesamowicie smacznych pierników, które można kupić na każdym rogu.

Toruń foto 4

Jednak przyjemny czas można spędzić także nad Wisłą, która przecina Toruń na pół.

Toruń foto 9

Okoliczności przyrody sprawiły też, że miałem okazję pobawić się funkcją robienia zdjęć panoramicznych w swoim telefonie czego efekty możecie zobaczyć pod spodem.

Toruń panorama 4

Toruń panorama 2

Toruń panorama 3

Na koniec chciałbym też jeszcze wrócić do tematu nowej toruńskiej hali widowiskowo-sportowej o którą parę osób z was pytało mnie w mailach czy na Facebooku. Otóż moja opinia o tym obiekcie jest jak najlepsza. Obiekt pachnie jeszcze nowością i według moich oględzin spełnia wszystkie funkcje jakie spełniać powinien. Czy demonizowana przez wiele osób bieżnia dookoła hali przeszkadza? Według mnie nie. Powiem też nawet więcej. Uważam, że osoby siedzące z boku boiska pomimo pozornej większej odległości od parkietu, miały lepsze miejsca niż dziennikarze usadzeni na tym turnieju za koszami. Tak więc naprawdę zalecałbym mniej narzekania a więcej radości z tego co już jest. A jest dobrze!

Toruń foto 1

W ramach ciekawostki pokażę też czym są przytrzymywane kosze w hali podczas meczów koszykówki, tak aby po wsadach graczy nie zmieniały swojej pozycji. Powiem tylko tyle, że dla tego sprzętu znam ZNACZNIE lepsze zastosowanie. Zresztą chyba nie tylko ja 😉

Toruń foto 2

I takim oto sposobem w fotograficznym skrócie wyglądało moje zwiedzanie Torunia. Każdy kto odwiedzi to miasto w celach turystycznych raczej nie będzie tego żałował. Zdaję sobie też z tego sprawę, że zapewne nie widziałem nawet połowy tego co to miasta może zaoferować dla kogoś takiego jak ja ale niestety – czas z gumy nie jest.

Toruń panorama 1

Jednak takie widoki, które żegnały mnie w drodze na dworzec PKP, sprawiają, że do Torunia wrócę z największą przyjemnością.