fbpx
CrossFitO wszystkim

Lejemy? Lejemy! W poniedziałek!

dodany przezKamil Timoszuk 15 marca 2015 0 Komentarzy

Ciekawych projektów związanych z CrossFitem ale nie będących kolejnymi zawodami na świecie powstało już sporo. W naszym zaś kraju ten obszar crossfitowej działalności zaczyna dopiero raczkować w stosunku do innych wydarzeń. Dlatego warto promować i wspierać taką akcję, o jakiej właśnie dziś słów parę.

Święta Wielkanocne to dla wielu osób siedzenie przy stole, stukanie się jajkami czy też na przykład śmigus dyngus czyli tak zwany lany poniedziałek. Jednak już drugi rok z rzędu powstaje szansa na to aby zamiast polewać się jedynie wodą, zalać się potem po dobrym treningu. Skąd jednak pomysł na tak niestandardową akcję jak właśnie Zalany Poniedziałek? Jak to często w takich sytuacjach bywa – w dużej mierze przez przypadek. Odsłaniając trochę więcej szczegółów, Jakub Rydwański na cześć zebrania 500 fanów na fanpage’u jednej z marek odzieżowych, wykonał z tej okazji 500 pompek. Kiedy liczba fanów sięgnęła 1000, wtedy w jednej z rozmów pomiędzy nim a Rommelem Piconem, został rzucony pomysł o zrobieniu czegoś większego w jeszcze większym gronie ludzi. Nikt sobie wtedy nie zdawał jeszcze sprawy do jakich rozmiarów to urośnie.

I w taki oto sposób powstały plakaty promocyjne niektórych zespołów, które wzięły udział w pierwszej edycji tej zabawy.

Zalany Poniedziałek 2014

Jak się okazało był to prawdziwy strzał w dziesiątkę, ponieważ pocztą pantoflową oraz siłą Facebooka, do zabawy zgłosiło się 180 zespołów. Każda z drużyn miała miała wykonać WOD-a zawierającego dokładnie 1000 powtórzeń różnych ćwiczeń na parę. I to także stało się już niejako tradycją, ponieważ w tym roku będzie podobnie. Będzie to więc idealna okazja do tego aby dosłownie zalać się potem 🙂

Z racji tego, że zabawa się rozrasta, powstaną też dwie oddzielne kategorie zmagań i będzie to „Rx” oraz „4Fun”. W pierwszej z nich o zwycięstwie będzie decydować po prostu najlepszy osiągnięty wynik. W drugiej zaś kategorii, zaproponowany trening będzie trochę prostszy, lub też będzie możliwość wyskalowania tego pierwszego pod siebie tak, aby móc go ukończyć. Po nagraniu filmu z takiego treningu trzeba będzie go wrzucić na stronę wydarzenia na Facebooku, a następnie liczyć na jak największą liczbę lajków 😉 Dlatego też w tej drugiej kategorii będzie też ważny nie sam trening, ale i cała jego otoczka. Tak więc wszystkie szalone, nietuzinkowe i ciekawe pomysły będą mile widziane i na pewno odpowiednio „lajkowo” nagradzane.

Czy czujecie się odpowiednio zachęceni do wzięcia udziału? Jeśli nie to może poniższy promocyjny materiał was przekona.

Dla tych najbardziej opornych i nadal nieprzekonanych osób pozostała jeszcze informacja o nagrodach rzeczowych. Te natomiast pojawią się dzięki pozyskanym sponsorom. A co trafiło do tej puli nagród? Do zgarnięcia będą odżywki od CrossTrec, które przy okazji tego konkursu będą miały swoja premierę. Do tego STFUAT (Shut The Fuck Up And Train) dorzuca koszulki, Beauty Beast biżuterię, a Runmagedon także koszulki oraz pakiety startowe na swoje imprezy. Tak więc całkiem przyjemne towarzystwo się zebrało jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to tylko zabawa 🙂

Zalany poniedziałek plakat

Tak więc jeśli nie macie pomysłu jak można spędzić lany poniedziałek podczas tegorocznych świąt, to fajna propozycja właśnie do was przyszła! Ogłoszenie WOD-a już niebawem, a cała zabawa 6 kwietnia! Nic więc nie powinno stanąć na przeszkodzie aby znaleźć sobie jakiegoś partnera i się po prostu zalać!