fbpx
Foto & VideoSesje Zdjęciowe

Krok po kroku

dodany przezKamil Timoszuk 29 listopada 2020 0 Komentarzy

Dziwnie jest tak pisać o sobie, ale czasem trzeba. I właśnie dlatego dziś przyznaje się – lubię pomagać. Innym w pierwszej kolejności ale sobie także. Co ważniejsze, nie widzę nic w tym złego, że w jednym momencie z tej samej sytuacji mogą skorzystać dwie strony.

Byś może właśnie dlatego z dzisiejszą bohaterka Kingą dogadaliśmy się tak szybko. Kingę znam już od kilku dobrych z zupełnie innej zawodowej sytuacji. Jednak od jakiegoś czasu podglądając ją w social mediach, że stawia pierwsze kroki w temacie pozowania czy szeroko pojętego modelingu. Tak więc biorąc pod uwagę to co robię na co dzień to o punkt zaczepienia do naszych dalszych działań nie było trudno 🙂

Kinga chciała zrobić takie zdjęcia jakich do tej pory jeszcze nie miała. W zupełnie innym klimacie i o innej tematyce. Po rzuceniu przez nas nawzajem kilku różnych pomysłów pozostał jeden w postaci fajnych kobiecych zdjęć. Takich jakie moim zdaniem powinno sobie zrobić każda z kobiet przynajmniej raz w życiu. Nie dla kogoś, a dla siebie samej.

Jako, że z Kingą pracowałem po raz pierwszy, to od początku starałem się jej nakreślić jak wygląda praca ze mną, co chcemy zrobić, jak to zrobimy i generalnie czego się może spodziewać. Moim zdaniem ten etap tworzenia zdjęć jest bardzo często równie ważny, a nawet i ważniejszy niż same zdjęcia. Dlaczego? Ponieważ nie ma chyba nic gorszego niż niepewna, zestresowana modelka, która nie wie czego się spodziewać na zdjęciach. I tu nawet nie chodzi o brak doświadczenia ale o zwykłe partnerskie podejście. Bo wbrew obiegowej opinii ludzi – zdjęcia nie powstają same, a tworzy je przynajmniej dwójka osób. A bardzo często za sesją stoi cały sztab ludzi, którzy pracują na finalny efekt.

Kindze wiem, że na pewno pomógł przygotowany na tę okazję makijaż przez Karolinę Dulko. Do tego ustalona przed zdjęciami garderoba sprawiała, że na samych zdjęciach nie było już żadnego kombinowania lub co gorsza zaskoczeń w tym temacie. Pozostało już tylko zrealizować to co sobie założyliśmy na etapie przygotowań.

Zobaczcie więc co z tego wyszło 😉

Już przed zdjęciami, biorąc pod uwagę to, że złapaliśmy z Kingą wspólny język, byłem przekonany, że to się po prostu uda. I tak też się stało. Ja po tej sesji mam fajny materiał z czego 1-2 zdjęcia znajdą się w odświeżanym niebawem portfolio, a Kinga ma nowe doświadczenie i także kilka fotek do swojego fotograficznego CV. Zresztą sami przeczytajcie co miała do powiedzenia na temat całego procesu powstawania zdjęć.

Życzę każdemu, aby na swojej drodze spotkał takiego fotografa jak Kamil. Jego podejście przed sesją jak i podczas niej sprawiło, że efekty zdjęć są meeega. Zdjęcia były moim osobistym wyzwaniem, ponieważ pierwszy raz miałam okazję pozować w bieliźnie. Jednak atmosfera panująca na sesji pozwoliła mi podejść do tematu całkowicie na spokojnie. Bardzo podobało mi się to, że Kamil praktycznie niczego nie narzucał. Zarówno miejsce sesji jak i ubrania w jakich pozowałam pozostawił do mojego wyboru. Śmiało mogę powiedzieć, że była to jak dotąd najlepsza sesja zdjęciowa w jakiej brałam udział. Polecam gorąco z całego serduszka 😌

I taka opinia po zdjęciach cieszy mnie najbardziej. Taka w której bardzo duży nacisk kładziony jest przez główną zainteresowaną na to, że pomimo chwilami solidnej pracy była to też przyjemność. Czyli coś co w zarówno zdjęciach na zasadach TFP czy też w prywatnych zleceniach jest dla mnie praktycznie podstawą.