fbpx
CrossFitO wszystkim

Imprezowo-crossfitowy kalendarz!

dodany przezKamil Timoszuk 14 sierpnia 2016 0 Komentarzy

Wraz z rozwojem środowiska crossfitowego oraz po części fitnesowego w Polsce, rośnie też liczba imprez o tej tematyce. Człowiek który chciałby być z nimi na bieżąco, ma z tym spory problem z racji mnogości takich wydarzeń. I właśnie dlatego powstał taki kalendarz, gdzie znajdziecie wszystkie takie imprezy!

Większość takich inicjatyw jak moja uważam, że bierze się z własnych potrzeb lub wręcz niedoboru czegoś. W tym przypadku jest to niedobór informacji o wydarzeniach crossfitowych jakie dzieją się w naszym kraju. Z racji tego, że staram się z tym być na bieżąco, a na dodatek bardzo często sam jeździć po tego typu imprezach, to potrzebowałem takiego jednego miejsca gdzie mógłbym to wszystko znaleźć. Po upadku jednego i chyba jedynego z takich miejsc w sieci, powstała pustka w internecie, którą ja postaram się zapełnić.

Kalendarz CrossFit 1

PO CO JEST TEN KALENDARZ?

Głównie po to aby zaoszczędzić wasz czas w poszukiwaniu wydarzeń o tematyce, która was zainteresuje.

Teraz wszystko znajdziecie w jednym miejscu – KamilTimoszuk.pl/kalendarz/

DLA KOGO JEST TEN KALENDARZ?

Na tak postawione pytanie najłatwiej by można odpowiedzieć – Dla wszystkich!

Dla osób, które organizują tego typu eventy jest to świetny sposób na dotarcie do jak największego grona ludzi i zachęcenia ich do wzięcia udziału w ich wydarzeniu. Szczególnie z wykorzystaniem samego kalendarza oraz wspomagających go social mediów.

Osoby szukające aktywnego udziału w takich imprezach, znajdą tu coś dla siebie. Czy to jako zawodnik w kolejnych eventach crossfitowych oraz biegowych, czy też jako słuchacz interesujących i wartościowych warsztatów.

Pozostałe osoby, które nie kwalifikują się do dwóch poprzednich grup, znajdą tu po prostu propozycje fajnego spędzenia czasu ze znajomymi. Bo w większości przypadków takie imprezy jak te, to świetna okazja aby właśnie spędzić czas z osobami, które podzielają twoje zainteresowania.

Kalendarz CrossFit 2

JAK DZIAŁA TEN KALENDARZ?

Aplikacja która znajduje się pod adresem KamilTimoszuk.pl/kalendarz/ lub też link do niej możecie znaleźć po prostu w prawym, górnym rogu mojego bloga, ma kilka wartych uwagi funkcji.

To co widzimy zaraz po wejściu na główną stronę, to spis wszystkich imprez jakie są już dodane do aplikacji i odbędą się w stosunkowo najbliższym czasie. Wygląd tej listy każdy może dostosować jednak do siebie, na taki jaki będzie mu najbardziej pasować. Może to być podstawowa forma graficzna (Posterboard), mniej lub bardziej rozbudowana lista (Agenda i Stream) czy też forma zwykłego kalendarza (Miesięcznego),  gdzie w poszczególnych dniach mamy zaznaczone konkretne imprezy. Aby to zmienić wystarczy skierować się w prawy górny róg kalendarza i tam użyć odpowiedniej opcji.

Mając na uwadze to, że nie każda z korzystających z tej aplikacji osób ma ochotę przeglądać dziesiątki, a w przyszłości nawet i setki wydarzeń, dlatego dla tych osób powstał filtr. Filtr w lewym górnym rogu aplikacji, użycie którego spowoduje posortowanie wydarzeń na te, które nas interesują. Jako, że każda z kategorii posiada swój własny kolor to podział wygląda następująco:

Czerwony – Zawody CrossFit w Polsce obejmujące zarówno te ogólnopolskie, jak i wewnętrzne boxowe
Żółty – Imprezy terenowe biegowe z przeszkodami jakich teraz w Polsce jest bardzo wiele
Fioletowy – Szkolenia i warsztaty z tematyki CrossFit i wszelkich tematów pobocznych jak dietetyka, suplementacja, metody treningowe oraz wiele innych
Zielony – Targi fitness i inne imprezy masowe tego rodzaju
Czarny – Kategoria obejmująca wszystkie inne imprezy jakie nie mieszczą się w ramach poprzednich kategorii

Aby sortować wydarzenia możemy użyć też znajdujących się obok znaczników, które przede wszystkim zakładają nazwę danej imprezy, miasto w jakim się ona odbywa lub nazwę organizatora. Sprawdźcie to!

CO DOKŁADNIE ZNAJDZIESZ W TYM KALENDARZU?

Gdy już wybierzemy interesujące nas wydarzenie lub też będziemy chcieli sprawdzić więcej szczegółów, wystarczy w nie kliknąć. Wtedy otrzymamy pełen zestaw informacji czyli ogólny opis wydarzenia, miejsce i czas jego rozgrywania, nazwę oraz kontakt do organizatora czy też informację popartą linkiem o ewentualnej sprzedaży biletów lub pakietów startowych. Jednym słowem wszystko to co jest nam potrzebne 🙂 Zresztą klikajcie i sprawdźcie sami.

Kalendarz CrossFit 3

JAK MOŻESZ DODAĆ SWOJE WYDARZENIE DO KALENDARZA?

W przyszłości najprawdopodobniej będzie możliwość samodzielnego dodawania wydarzeń do kalendarza, po wcześniejszym zatwierdzeniu ich przeze mnie. Na chwilę obecną jednak zdecydowałem się na to aby robić to samodzielnie w przypadku wszystkich eventów. Dlatego też jeśli ktoś z was chciałby aby jego impreza znalazła się w tym kalendarzu, niech po prostu napisze do mnie maila na poniższy adres lub też skorzysta z formularza kontaktowego na blogu w zakładce „O mnie”.

adres mail

Na ten adres możecie też kierować wszystkie swoje pytania, uwagi oraz sugestie, które pozwolą mi stworzyć produkt funkcjonalny i spełniający wasze oczekiwania oraz potrzeby. Jednym zdaniem – to przede wszystkim wy macie być zadowoleni z korzystania z tej platformy! 😉