Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
CrossFitO wszystkimZawody & Eventy

Ewolucja, rewolucja czy zamiana miejsc?

dodany przezKamil Timoszuk 25 października 2016 0 Komentarzy

Polska crossfitowa zawodami stoi można by rzec, kiedy się spojrzy na kalendarz wydarzeń jakie już odbyły się w tym roku. Pomimo tego, że do końca kalendarzowych 12 miesięcy zostało jeszcze niewiele ponad 60 dni, to kolejnych eventów przybywa. Poza tym przy okazji, następuje pewnego rodzaju zamiana miejsc.

Jest kilka cyklicznych imprez na crossfitowej mapie Polski, które można uznać za stałe punkty w całorocznym kalendarzu. Takimi wydarzeniami są na pewno warszawska No Limit Duel League, poznańskie Reebok CrossFit Poznań Rodeo czy też kultowe już Łódź Garage Games. I tak się szczęśliwie składa, że jeszcze w tym roku każda z tych imprez doczeka się swojej kolejnej edycji. Co więcej, dwa z trzech tych wydarzeń, odbędą się w nowej odsłonie, która ma być takim niejako nowym otwarciem. Jak się też okazuje będzie to swoista zamiana miejsc.

rodeo-1

Przez długie lata, a właściwie to niemal od samego początku swojego istnienia, za imprezę masową uchodziły łódzkie Gejmsy. To właśnie tam przez dwa dni rywalizacji przewijało się dobrze ponad 200 osób, a liczba nie raz i nie dwa sięgała prawie 300 uczestników. Plusów i minusów takiego rozwiązania było sporo, o czym zresztą pisałem kilkukrotnie. Tym bardziej było dla mnie zaskoczeniem to, że w te same ślady poszło poznańskie Rodeo. Impreza, która także ma swoją ciekawą i dość długą historię. Jednak liczby uczestników jakie planują przerobić organizatorzy z Poznania w trakcie rywalizacji 3 i 4 grudnia są spore.

rodeo-uczestnicy

Takie rozwiązanie jest niejako kontynuacją zmian zachodzących w Poznaniu już od jakiegoś czasu. Osoby odpowiedzialne za Rodeo, jakiś czas temu zrezygnowały z cyklicznych i podobnych do siebie imprez, a postawiły na pewien podział. Bo kilka miesięcy wcześniej odbyła się w poznańskim boxie impreza o nazwie Road To Rodeo, która miała być niejako wstępem do tego co się będzie działo w grudniu. Informacje o tym, że ta druga z imprez będzie trwała dwa dni także trzymano długo w tajemnicy. Teraz jednak widać, że plany na wykorzystanie ogromnej powierzchni boxa Reebok CrossFit Poznań są mocno zaawansowane. Szczególnie gdy spojrzy się nie tylko na suche cyferki ale także i kategorie – Open, Teens, Masters, Adaptive oraz Elite. Nie ma na chwilę obecną w Polsce drugiej takiej imprezy z takim rozstrzałem. Sprawą oczywistą jest też to, że nie można oceniać tego eventu zanim on się odbył, ale słychać już gdzieniegdzie głosy niezadowolenia z takich zmian. Dlaczego? Ponieważ Rodeo dosyć solidnie pracowało sobie na miano zawodów może nie ekskluzywnych, ale dzięki dobrej organizacji, ciekawym i ciężkim workoutom i generalnie fajnej atmosferze, elitarnych. Teraz po tych zmianach następuje zdecydowany skręt w stronę masowości. Czy nie odbije się to nikomu czkawką? Oby nie. Sądząc też po liście zgłoszeń do eliminacji w kategorii Open, która liczy sobie już ponad 140 osób, widać, że popyt na zawody w Wielkopolsce jak najbardziej jest. Jak to realnie wyjdzie w praniu zobaczę sobie w Poznaniu, do którego naturalnie się wybieram 🙂

rodeo-2

Wybieram się też do centru Polski w dniach 11-12 listopada, kiedy to ruszy nowa edycja Łódź Garage Games. I wiele na to wskazuje, że będzie ona nowa nie tylko z nazwy, ale też i pod wieloma innymi względami. Pierwszym z nich na pewno będzie nowy podział zawodów, który będzie przeciwieństwem tego co można było zobaczyć wcześniej. Co mam na myśli? Mianowicie to, że wcześniejszy system zakładał system niemal ligowy, gdzie każde kolejne zawody były tak jakby oddzielną kolejką. Aby wygrać całą pełną edycję Łódź Garage Games, trzeba było być stosunkowo najlepszy we wszystkich edycjach trwających niemal rok. W tej chwili każda z kategorii w ciągu roku ma tylko jedne zawody, które będą decydować o zwycięstwie.

lgg-1

Na pierwszy rzut w listopadzie zostaną wypuszczone zawodniczki oraz zawodnicy, którzy wystartują w kategoriach Teens, Masters oraz Open. Już wiadomo, że tych wszystkich osób łącznie będzie 108. Zaledwie 108, jeśli ktoś wie jak to wyglądało wcześniej. Czy to dobrze? Na pewno już teraz spora grupa osób ma poczucie tego, że zostały wysłuchane ich prośby, postulaty czy mówiąc wprost narzekania 😉 Efekt jest jednak taki, że dla samych zawodów ŁGG to prawdziwa rewolucja. Co też ciekawe, pomimo zmniejszenia liczby miejsc, nie zmieniła się liczba dni w których zostanie rozegrana ta impreza. Każdy uczestnik jaki dotrze w dniach 11 i 12 listopada do łódzkiego CPM-u, będzie musiał się zmierzyć z 5, znając życie ciężkimi, workoutami. Tak więc rozbicie tego na dwa dni, także wydaje się być całkowicie zasadne.

lgg-2

W roku 2017 odbędą się natomiast dwie kolejne „nowe Łodzie”. Pierwsza z nich to zawody zespołowe 2+1 oraz duży event dla kategorii Elite. Ten drugi może być dodatkowo ciekawy z racji tego, że opuści on mury kompleksu Vera Sport i przeniesie się w inne miejsce. Jakie? To na razie tajemnica 🙂 W tym momencie tajemnicą przestaje zaś być to, że Łódź Garage Games są drugimi w Polsce zawodami po No Limit Duel League, które mi zaufały. Efektem tego zaufania jest to, że ja i mój blog zostaliśmy oficjalnym patronem medialnym tej łódzkiej imprezy. Dlatego też możecie się spodziewać w przyszłości nie tylko relacji z każdych zawodów, ale także i innych rodzajów trafiających do was korzyści 🙂