Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Dobrej wiedzy nigdy dość

dodany przezKamil Timoszuk 9 listopada 2017 0 Komentarzy

Pisząc o tym, że CrossFit już dawno wyszedł poza mury poszczególnych boxów nie odkryję żadnej Ameryki. Jednak widząc jak mocno przybywa ludzi w tym środowisku i jak często są poszukiwane różnego rodzaju materiały szkoleniowe, tak pewne zagadnienia warto przypominać cały czas.

CrossFit jako wsparcie dla innych znacznie starszych dyscyplin sportowych – prawda czy fałsz? Przez wiele lat uważane to było za wymysł i niepotrzebne zawracanie głowy dla fachowców w danej dyscyplinie sportowej. Z biegiem czasu i sukcesywnej pracy u podstaw w boxach, nie ma co ukrywać zasiedziałe bardzo często środowiska sportowe, zaczęły przychylniej patrzeć na całe to zjawisko. Efektem tego od dłuższego już czasu, wielu trenerów ukierunkowanych na CrossFit, czy też całe poszczególne boxy w różnych miastach, są wsparciem dla profesjonalnych sportowców. Tak dzieje się zarówno w sportach indywidualnych jak i też zespołowych.

Dobrym przykładem na to są ostatnio znalezione przeze mnie trochę przez przypadek, materiały wspierające środowisko siatkarskie. Wszystko to za sprawą wykładu na temat CrossFitu jaki dali trenerzy CrossFit RzeszówWojtek Skubiszewski oraz Dominik Baran. Mówili oni o tym o czym słyszy większość osób w większości boxów, zaczynających swoją przygodę z CrossFitem. Dla tego środowiska była to jednak nowość. Zresztą jeśli macie ochotę to obejrzyjcie to sami.

Cały ten wykład skomentował zaś znany i ceniony dr. Biernat. Warto posłuchać.

Dlaczego dziś udostępniłem właśnie te materiały? Bo śledząc statystyki swojego bloga oraz ogólnie to czego ludzie szukają w internecie pod kątem właśnie CrossFitu to wiedza. Jak najbardziej fachowy kawałek wiedzy, podany w jak najbardziej przystępny sposób. I to najlepiej po polsku. Wiadomo oczywiście, że YouTube nigdy nie będzie idealnym zastępstwem w stosunku 1 do 1 realnego treningu. Jednak w dzisiejszych czasach może to być świetnym wsparciem/uzupełnieniem do tego, co taki adept może usłyszeć w boxie do którego uczęszcza. Dlatego też polecam wam dziś także subskrypcję nowego kanału na YT o zaskakującej nazwie Doktor Chan 🙂 Jednak tuż pod ta nazwą kryje się head coach boxów w Chojnicach oraz Starogardzie Gdańskim Maciej Doktorowicz, który zamierza regularnie dzielić się swoją wiedzą i puszczać ją dalej w świat. Być może tym samym kilka osób na tym skorzysta.