Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Crossfitowe miejsce w Białymstoku

dodany przezKamil Timoszuk 17 października 2013 1 Komentarz

Czy jesteś gotowy aby się porządnie zmęczyć? Czy jesteś gotowy aby dać z siebie wszystko? Czy jesteś w stanie przekroczyć własne granice? Czy chcesz zdobyć coś czego wcześniej nie miałeś? Czy chciałbyś być kimś lepszym niż jesteś teraz? Jeśli tak to zbliża się dobra okazja aby to zrobić człowieku!

Wszystkie powyższe pytania myślę, że w dużym stopniu są retoryczne. Niemal każdy z nas, kto tylko chce czegoś od życia poza tym, żeby je po prostu przeżyć, stara się coś ze sobą robić. Jedni realizują się w pracy, inni w swoim domu, a jeszcze inni wychodzą do ludzi i są na tyle aktywni na różnych polach na ilu tylko mogą być. Dziedzin w których można realizować się w dzisiejszych czasach jest naprawdę wiele. Ja osobiście uważam, że jedną z lepszych okazji każdemu z nas daje sport. To właśnie on od samego początku, nawet u małych dzieci kształtuje zarówno ciało jak i umysł. Nie przez przypadek rodzice na całym świecie najpierw zachęcają, a później posyłają swoje pociechy na różne zajęcia sportowe. Niektóre z nich w późniejszym czasie wybierają sport jako swoją drogę życiową.

Nie trzeba być jednak zawodowym sportowcem aby sport dawał nam satysfakcję, poczucie spełnienia czy po prostu lepszą kondycję. Dlatego też od wielu już lat triumfy na całym świecie odnoszą siłownie, kluby fitness i inne rodzaju zajęcia typu joga, zumba czy też aerobik. Niestety sukces ma zawsze dwie strony. Ta dobrą jest oczywiście fakt, że wielu ludzi zaczęło się ruszać i robić coś ze swoim ciałem, a czasem nawet życiem. Niestety z drugiej strony na wielu siłowniach można spotkać też ludzi, którzy pomylili miejsce gdzie się ćwiczy z miejscem gdzie się lansuje. Dlatego też najpierw w USA, a później w innych zakątkach świata, wraz ze wzrostem popularności CrossFitu zaczęły powstawać miejsca zwane boxami. Jest to zdecydowane przeciwieństwo typowej siłowni.

Pierwsze crossfitowe boxy powstawały w USA w wielkich opuszczonych budynkach, fabrykach czy też hangarach. Wiele osób robiło swoje małe prywatne boxy w przydomowych garażach. Wszystko po to aby uciec od zgiełku siłowni i skupić się na tym co tak naprawdę powinno być podczas treningu najważniejsze czyli wyciśnięciu z siebie wszystkiego co najlepsze oraz przekroczeniu własnych granic. A takie możliwości daje niemal każdy box crossfitowy. Z biegiem czasu ludzie zaczęli się umawiać wspólnie w takich miejscach aby móc razem wylewać siódme poty, a przy okazji motywować się nawzajem do maksymalnego wysiłku. To jest też siła CrossFitu i boxu crossfitowego nad zwykłą siłownią gdzie raczej nie występuje zjawisko zwane po angielsku community.

Zresztą zobaczcie i posłuchajcie co ma do powiedzenia w kilku słowach na ten temat Rich Fronning, trzykrotny zwycięzca CrossFit Games.

Pomimo, że zjawisko CrossFitu istnieje w Białymstoku już jakiś czas to w dalszym ciągu to miasto nie doczekało się pierwszego boxa. Ten fakt już za kilka tygodni ulegnie kompletnej zmianie. Od paru miesięcy trwała walka o to aby marzenia przerodziły się w czyny. Tymi, którzy walczyli o to najbardziej była ekipa CrossFit Podlasie.

CrossFit Podlasie Koszulka

To ta sama ekipa, która od paru miesięcy organizowała darmowe treningi CrossFit dla każdego kto tylko chciał spróbować swych sił. A miejsca tych spotkań były bardzo różne. Zaczynając od jednego z białostockich parków, kładki obok parku poprzez boisko szkolne, stadion lekkoatletyczny czy nawet lotnisko i opera. Każde z tych spotkań było szansą aby się zmęczyć, nauczyć się czegoś nowego, wyzwolić trochę endorfin, a także poznać nowych fajnych ludzi. I to wszystko będzie też można robić już niebawem w boxie CF Podlasie.

Droga do powstania tego boxa nie była jednak prosta. Jak to w takich przypadkach bywa trzeba była znaleźć na ten cel fundusze, lokalizację i chętnych ludzi do współpracy, a poza tym załatwić jeszcze jakiś milion innych spraw. Taki drobiazg 😉

Ale jak wiadomo ludziom związanym z crossfitem nie straszne są takie wyzwania. Ogrom pracy jaki trzeba było i nadal trzeba włożyć w ten projekt, świetnie oddaje zdjęcie miejsca, gdzie już niebawem będzie słychać szczęk sztang i dudniącą muzykę, w powietrzu będzie niemal fruwać magnezja, a ziemia nie raz będzie splamiona potem wielu ludzi.

CF Podlasie Box 1

Jak widać porządku to w tym miejscu nie było 😉

Ale w takich sytuacjach nie pozostaje nic innego jak tylko zakasać rękawy, wziąć się ciężko do pracy i obserwować jak niepotrzebne rzeczy niemal wyfruwają z przyszłego boxa, a ściany niemal same padają ze strachu.

CF Podlasie Box 2

Jak się jednak okazuje – dla chcącego nic trudnego. Box z każdym kolejnym dniem zaczyna przypominać miejsce do którego wielu będzie chciało wracać aby mam nadzieję stawać się coraz lepszym.

CF Podlasie Box 3

Tak więc jak widać marzenia naprawdę się spełniają jeśli tylko ktoś tego bardzo chce i robi wszystko aby tak się stało. Zresztą znając ludzi, którzy będą go tworzyć mogę niemal być pewny, że to miejsce będzie na swój sposób wyjątkowe. Myślę, że każdy kto tam zajrzy i zostanie na dłużej nigdy nie będzie żałować podjętej decyzji. To w tym miejscu, osiągnie formę jakiej być może nigdy nie posiadał. Jest też duża szansa na to, że będzie częścią czegoś co wprawdzie zamyka się w słowie community, ale bardzo często wychodzi poza mury boxa i ramy codziennego treningu.

Będzie zabawa! Będzie się działo! 😉

A tak w ogóle to jako pierwsi możecie podziwiać proces prac nad boxem dzięki fotkom Moniki Hendożko.