Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
CrossFitO wszystkim

CrossFit Invitational 2015 nadchodzi!

dodany przezKamil Timoszuk 25 września 2015 0 Komentarzy

Po tym jak już jakiś czas temu poznaliśmy „nowego” najbardziej wysportowanego człowieka na świecie dzięki zawodom CrossFit Games 2015, nadchodzi czas zmagań zespołowych. Na świecie jest wiele różnych crossfitowych zawodów, w których do osiągnięcia celu potrzeba jest wysiłku całej drużyny, ale Reebok CrossFit Invitational jest tylko jeden.

Największe drużynowe zawody na świecie wpisały się już na stałe od kilku lat do kalendarza imprez crossfitowych. Imprez, które warto śledzić pod różnymi kątami, a w szczególności jeśli ktoś uważa, że jest fanem tego „sportowego” CrossFitu. Dave Castro i jego pomagierzy już kilka lat temu wyczuli potencjał takiego formatu zmagań i rok po roku starają się coś zmieniać aby ich produkt był jak najlepszy. Wszystko zaczęło się w Londynie w 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy reprezentacja USA zmierzyła się z resztą świata. W 2013 roku impreza odbyła się jak na razie najbliżej naszego kraju, i chyba bliżej już nigdy nie będzie, bo w Berlinie. To właśnie też na zorganizowanych na lotnisku zawodach, USA doznała porażki, która dla wielu osób była wielkim zaskoczeniem. To właśnie też ta impreza dla wielu osób z Polski, którzy wybrali się w tamtym czasie oglądać z bliska Richa Froninga i spółkę, było to pierwsze zetknięcie z CrossFitem przez naprawdę duże C. Do dziś zresztą można oglądać fotki wielu osób na ich Facebookowych, które są na pewno szczęśliwe z tego powodu, że mogły brać w tym wszystkim udział 😉

Reebok CrossFit Invitational

Jednak po takim obrocie sprawy pod względem sportowym, nikogo chyba nie zdziwiła decyzja o tym, aby w 2014 roku zawody Reebok CrossFit Invitational po raz pierwszy zawitały do swojej ziemi ojczystej czyli USA. Wraz z debiutem eventu na amerykańskiej ziemi, a dokładniej rzecz ujmując w San Jose, zmieniła się też trochę formuła zmagań, bowiem zawodnicy tym razem byli podzieleni nie na dwa, a na cztery zespoły. Ekipy USA, Europy, Kanady oraz Australii stworzyły świetne widowisko o którym możecie przeczytać TUTAJ, albo po prostu obejrzeć ten poniższy materiał.

A co jeśli chodzi o obecny rok? W tym roku CrossFit HQ dość długo trzymał, i w sumie nadal trzyma w niepewności wszystkich kibiców, którzy mieli ochotę obejrzeć te zmagania. Na całe szczęście od pewnego już czasu zaczęto powoli dawkować informacje, aby zaspokoić ciekawość wielu osób. Na chwilę obecną zaś poznaliśmy w sumie dwie najważniejsze rzeczy dotyczące zmagań Invitational czyli to kto na nich wystąpi oraz gdzie. Szczególnie ta druga informacja jest dosyć istotna, ponieważ po raz kolejny Dave Castro i spółka przybywają na stary kontynent aby zadowolić wielu fanów w Europie. Dla Polaków, którzy chcieliby się wybrać na tę imprezę wiadomość o tym jest o tyle nie na rękę, że tym razem trzeba będzie pofatygować się ewentualnie trochę dalej niż ostatnio, bo aż do Hiszpanii, a dokładniej Madrytu. Miasta, które na co dzień żyje i oddycha piłką nożną, ale być może dzięki łaskawości Dave’a Castro także i CrossFit otrzyma swoje nie 5, ale z 2-3 minuty rozgłosu. Dobre jednak i to. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana też dokładna data imprezy, ale nieoficjalne źródła, które wcześniej przewidziały sam Madryt, tym razem typują datę 6 grudnia. Czyli jakby nie patrzeć, to tegoroczny Reebok CrossFit Invitational, będzie niejako prezentem pod choinkę dla fanów w Europie 🙂

CrossFit Inviational 2014 bug

Kogo zaś będzie można zobaczyć podczas tych zawodów? Po raz kolejny zostały utworzone cztery zespoły w składach których swego rodzaju niespodzianek nie brakuje. Wygląda to więc tak:

2015 CrossFit Invitational USA Team:
Chyna Cho
Lindsey Valenzuela
Ben Smith
Dan Bailey
Rich Froning (Trener)

2015 CrossFit Invitational Canada Team:
Camille Leblanc-Bazinet
Emily Abbott
Lucas Parker
Alex Vigneault
Michelle Letendre (Trener)

2015 CrossFit Invitational Europe Team:
Katrin Davidsdottir
Sara Sigmundsdottir
Jonne Koski
Bjorgvin Gudmundsson
Sam Briggs (Trener)

2015 CrossFit Invitational Pacific Team:
Kara Webb
Tia-Clair Toomey
Ben Garard
Kevin Manuel
Rob Forte (Trener)

Pisząc o swoistych zaskoczeniach, to na samym początku trzeba zwrócić się w stronę składu USA, w którym nie ma ani jednego zawodnika, który by wystąpił w barwach swego kraju w roku ubiegłym. Czy to jednak sprawia, że w tym roku kadra USA jest słabsza? Posiadanie w drużynie człowieka, który posiada tytuł „The Fittest On Earth” bardzo podważa tę tezę. Z drugiej jednak strony jest Europa, która posiada najbardziej wysportowaną kobietę na świecie, a do tego wspartą jeszcze przez europejski fenomen czyli Jonne Koskiego. W innych składach także nie brakuje nazwisk znanych nawet dla kogoś, kto interesuje się CrossFitem czysto sportowym bardzo pobieżnie. To sprawia, że rywalizacja będzie nie tylko na wysokim poziomie sportowym, ale także i bardzo zacięta do ostatnich repów decydującego workoutu.

CrossFit Inviational 2014 tire opona

Ciekawym zabiegiem w tym roku jest dołączenie do każdego zespołu trenera, który ma sprawować pieczę nad swoimi kolegami. Patrząc jednak na nazwiska tych osób, zastanawiam się jednak czy aby przypadkiem nie jest tak, że ta cała czwórka będzie bardziej pełnić funkcje reprezentatywne, aniżeli naprawdę przygotowywać swój zespół do tych zawodów. Oczywiście nie odmawiam tym ludziom takich zdolności, bo jak pokazał chociażby Rich Froning ze swoim zespołem na ostatnich Gamesach, to potrafi on wznieść swoich partnerów na niedostępny wcześniej dla nich poziom. Czy tak będzie tym razem i ekipa USA przywiezie do domu kolejne zwycięstwo w Invitational? To już okaże się bardzo niebawem, a gdy będzie znana już oficjalna data tej imprezy w Madrycie, to będzie się trzeba dobrze zastanowić nad tym, czy by nie zrobić sobie prezentu gwiazdkowego w postaci lotu na weekend do Hiszpanii. Nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się kolejna okazja do zobaczenia w akcji na własne oczy zawodników tego pokroju. Wszystko zaś na to wskazuje, że będzie na co popatrzeć!