fbpx
CrossFitO wszystkimZawody & Eventy

CrossFit Games Open 2019 – Tydzień II

dodany przezKamil Timoszuk 5 marca 2019 0 Komentarzy

Treningi Open nie wybaczają. Albo je robisz z tygodnia na tydzień i liczysz na to, że poszło ci dobrze, albo godzisz się z tym, że będziesz gdzieś na takim miejscu, które jest trudne nawet do wymówienia. Urokiem Open jest jednak to, że pomimo wszystko dla każdego jest tam miejsce.

Ja drugi tydzień z rzędu wracam jeszcze do zawodów Strength in Dept, podczas których Bronisław Olenkowicz wywalczył awans na CrossFit Games. Wszyscy już o tym mówili, a także o tym pisali. Ale pojawiły się od tamtego czasu jeszcze materiały, które fajnie sobie obejrzeć i przypomnieć te fajne chwile.

What A Weekend! The Elite Men’s Competition Came Down To The Wire! Congratulations To Bronisław Olenkowicz On The Win!!Final Standings1st Bronislaw Olenkowicz (526) 🇵🇱2nd Drew Wayman (520) 🇺🇸3rd David Shorunke (520) 🇬🇧⠀@crossfitgames@noccouk @eleiko_uk @eleikosport @wheyduk @rxbar #uk@WIT.fitness@geometriktarget @reebokuk#CFSiD#crossfitgames #fittestonearth #sanctionalsThe CrossFit Games#sanctional

Opublikowany przez Strength in Depth Niedziela, 24 lutego 2019


A co do samych Open to CrossFit HQ nadal katuję tę opcję ogłaszania, że robi to jednocześnie z kilku miejsc na całym świecie. Nie wiem, może ja jestem dziwny, ale za cholerę ta forma do mnie nie przemawia. Niby to jakiś drobiazg ale to też jednocześnie odbiera radość z przeżywania tego czasu Open. Czasu, który od dobrych kilku lat był takim czasem specjalnym. W ostatnim tygodniu zaś po raz pierwszy od kilku lat całkowicie świadomie nie czekałem do 2 w nocy aby zobaczyć to wszystko na żywo. Budząc się rano nawet nie poczułem, że coś straciłem lub to że coś mnie ominęło. Czy tylko mnie przez te wszystkie wprowadzone zmiany przestało bawić Open? Śmiało dawajcie znać, bo jestem autentycznie ciekawy.

Co do samego treningu 19.2 to jest to pierwsza i być może ostatnia powtórka treningu z przed lat. W tym przypadku 16.2. Stopy do drążka, skakanka oraz ciężkie cleany do siadu w ciągu 8 minut z możliwością przedłużenia o kolejne 4 jeśli tylko zmieściłeś się ze wszystkim. Fajne? Bywało fajniej, ale tu nie chodzi o fajność danego treningu. Tu chodzi o to by przetestować ludzi z całego świata pod kątem ich sprawności.

W wyniku tych testów okazało się, że w Polsce póki co najlepiej z tegorocznymi treningami radzą sobie Gabi Migała i Piotr Szczyciński. Dzięki też temu oboje prowadzą w swoich kategoriach. Stawki pościgowe jednak nie są daleko.

Kobiety

1. Gabriela Migała (2 punkty)
2. Maria Włoch (5)
3. Paulina Maciboch (8)
4. Daria Twardowska (13)
4. Julita Furmaniak (13)

Mężczyźni

1. Piotr Szczyciński (2 punkty)
2. Bartek Lipka (7)
3. Piotr Mielczarek (9)
4. Marcin Szybaj (10)
5. Milosz Staworzyński (11)

W kategoriach wiekowych polscy zawodnicy także zanotowali kilka spadków i awansów, a tym najbardziej znaczącym jest chyba ten w wykonaniu Artura Komorowskiego. Masters w kategorii 45-49 lat po dwóch tygodniach jest już na 4 miejscu na świecie.

Teens Chłopaków (14-15 lat)

255. Bartosz Ostrowski (CrossFit Toruń)

Teens Dziewczyn (14-15 lat)

183. Weronika Sztormowska (CrossFit Avanport)

Teens Chłopaków (16-17)

32. Szymon Urbański (CrossFit Wrocław)

Teens Dziewczyn (16-17)

153. Karolina Wereszczyńska

Masters Mężczyzn (35-39)

47. Łukasz Trzonkowski (One World Giżycko)

Masters Kobiet (35-39)

115. Julita Furmaniak

Masters Mężczyzn (40-44)

63. Łukasz Dabbachi

Masters Kobiet (40-44)

2777. Roma Byrne

Masters Mężczyzn (45-49)

4. Artur Komorowski (CrossFit DogField)

Masters Mężczyzn (50-54)

117.Jarosław Skura (Bridge Nation CrossFit)

Masters Kobiet (50-54)

3824. Beata Lenartowska (CrossFit Korperschmiede)

Masters Mężczyzn (55-59)

1492. Ryszard Trociński (CrossFit Black Ground)

Co zdarzy się w treningu numer trzy? Moim prywatnym typem jest to, że już teraz osoby odpowiedzialne za programowanie treningów wrzucą jakiś trudny ruch typu muscle up, aby oddzielić czołowych zawodników od reszty. To się wcześniej czy później stać raczej musi, a więc dlaczego by nie w tygodniu numer trzy? 😉