fbpx
CrossFitO wszystkimZawody & Eventy

CrossFit Games Open 2018 – Tydzień III

dodany przezKamil Timoszuk 13 marca 2018 0 Komentarzy

„Jeśli uważasz że jest ci ciężko, to pomyśl o tym, że zawsze może być ciężej” Ta myśl powinna być chyba jedną z przewodnich fraz corocznych Open. Tym bardziej, że Dave Castro bardzo skutecznie sprawia, że te słowa nabierają mocy prawnej.

Od kilku lat treningi Open programowane są tak, że wiele z nich sprawia wrażenie jakby były do zrobienia przez praktycznie każdego. Z lepszym czy gorszym wynikiem, ale jednak do zrobienia. Wtedy jednak przychodzi tydzień, który ma na celu „oddzielenie chłopców od mężczyzn”. Tydzień w którym zapodany jest trening, którego już samo oglądanie boli i sprawia, że nie chce się go robić. I w tym roku takim właśnie treningiem był 18.3.

Trening z ostatniego tygodnia był najprawdopodobniej jednym z trudniejszych w całej historii rywalizacji Open. Było w nim praktycznie wszystko – ciężary, gimnastyka i wydolność. A do tego liczba 800 double unders, która nie pojawiła się nigdy wcześniej i myślę, że długo nie pojawi. Nic więc dziwnego że zrobienie pełnych dwóch rund wszystkich ćwiczeń graniczyło niemalże z cudem. Patrząc jednak na ten trening z drugiej strony, to po raz kolejny był on dobrą okazją do tego, aby przełamać swoje dotychczasowe granice i zrobić coś czego wcześniej się nie zrobiło. Choćby w temacie ciągle kultowych muscle upów. Niektóre osoby, które przystępowały do robienia 18.3 nie miały na swoim koncie żadnego powtórzenia tego ruchu gimnastycznego. Po tym tygodniu ta sytuacja uległa zmianie, ponieważ ten pierwszy mają już za sobą.

Takie obrazki nigdy nie przestaną być spoko 🙂

Niestety też ten trening był całkiem dobrym polem do popisu dla wszelkiej maści ściemniaczy jeśli chodzi o wyniki. Jeśli posortuje się wyniki na oficjalnym leaderboardzie pod kątem 18.3, to widać to praktycznie jak na dłoni. Myślę też, że nawet u osób, które były w stanie zrobić zbliżony wynik do tego oficjalnego, to nie zawsze jest on prawdziwy. Dlatego też mam nadzieję, że po zakończonych Open, filmami które będą musieli przesłać do weryfikacji zawodnicy, będzie to właśnie 18.3. Z drugiej jednak strony współczuję już tym, którzy będą musieli liczyć double na tych filmach 🙂

Z polskiego punktu widzenia trening 18.3 jest kolejnym workoutem, który bardziej przybliżył niż oddalił wiele osób do wyjazdu do Berlina. Zawodnicy z naszego kraju coraz liczniej meldują się w dwudziestce premiowanej awansem, albo są w jej okolicach. I tyczy się to zarówno panów jak i też pań. Zaczynając od tych drugich, to nadal na czołowych miejscach jest Gabi Migała oraz Maria Kurzawa. Powoli aczkolwiek sukcesywnie, do 20 zbliża się też Martyna Krysiak. Jeśli wszystkim trzem paniom udałoby się awansować to według mnie śmiało było to nazywać sensacją. Bardzo pozytywną, ale jednak sensacją 🙂

Panowie zaś już od lat pokazują, że potrafią licznie się zameldować na Regionalsach. W tym roku zmiana systemu regionów i zmniejszenie liczby miejsc, póki co jakby nie ma negatywnego wpływu na ten stan. Dzielna walka o wyjazd do Berlina jest nawet chwilami na pograniczu wielkiego ryzyka.

Oprócz kategorii Rx, także w kategoriach Masters mamy ludzi na czołowych miejscach. Tymi ludźmi są Łukasz Trzonkowski w kategorii 35-39 lat, a także Artur Komorowski w 45-49. Brawo i oby tak dalej!

Jeszcze zanim wam wrzucę cotygodniowe zestawienie, to sądząc po komentarzach i różnych zapytaniach tydzień temu, jestem zmuszony raz jeszcze napisać dlaczego ktoś jest, a dlaczego kogoś nie ma w tym zestawieniu.  A więc po kolei:

– W kategoriach Rx znajdują się wszyscy Polacy z pierwszych 100 miejsc na oficjalnym leaderboard
– W kategoriach Teens są najlepsze trójki zawodników i zawodniczek z Polski w każdej z kategorii (o ile tyle ich tam startuje)
– W kategoriach Masters są wszyscy Polacy którzy zajmują miejsca premiowane awansem do kolejnego etapu (pierwsze 200 miejsc). Jeśli żaden z polskich zawodników takiego miejsca nie zajmuje to umieszczony jest najwyżej sklasyfikowany Polak lub Polka.

Po zakończonych Open umieszczę na blogu bardziej obszerne zestawienia. Tymczasem odsyłam każdego na Leaderboard, gdzie znajdą WSZYSTKICH swoich kolegów, faworytów i idoli. Jeśli jednak dalej ktoś ma wątpliwości co do mojego zestawienia, to serdecznie zachęcam do stworzenia swojego bloga i przygotowanie pełniejszego i bardziej wiarygodnego źródła informacji 🙂 Tymczasem przed wami klasyfikacje po trzecim tygodniu Open 2018!

Mężczyźni Rx

2. Marcin Szybaj (Iron Arena)
4. Piotr Szczyciński (CrossFit Wrocław)
10. Maciej Wierzbowski (CrossFit Box Ekipa)
11. Bronisław Olenkowicz (Fitmania Olsztyn)
20. Piotr Mielczarek (CrossFit DogField)
21. Bartek Lipka (CrossFit R99)
22. Paweł Kozak (CrossFit GCW)
28. Mateusz Zajączkowski (CrossFit GCW)
32. Mateusz Homski (CrossFit Leszno)
33. Jakub Cieślik
40. Łukasz Trzonkowski (One World Giżycko)
41. Wojciech Laszczak (CrossFit 43300)
42. Miłosz Staworzyński (CrossFit Genius)
51. Mateusz Wasilewski (CrossFit Genius)
57. Paweł Liszewski (CrossFit Gdynia)
81. Ariel Barwiński (CrossFit Solvay)

Kobiety Rx

4. Gabrysia Migała (CrossFit 72D)
9. Maria Kurzawa (CrossFit Genius)
27. Martyna Krysiak (Respect Zang)
49. Natalia Kaczmarska (CrossFit Genius)
55. Daria Twardowska (CrossFit Mjollnir)
83. Marta Zakrzewska (Cross Marina)

Zespoły

12. CrossFit Genius

Teens Chłopaków (14-15 lat)

264. Piotr Drozd (CrossFit Wrocław)
390. Gustaw Pytko (CrossFit Elektromoc)
435. Adrian Tecław (CrossFit GCW)

Teens Dziewczyn (14-15 lat)

146. Liliana Tolejtis (CrossFit Dopamine)
685. Weronika Sztormowska (CrossFit Avanport)

Teens Chłopaków (16-17)

34. Aleksander Błoszyk
36. Kacper Branny
99. Szymon Urbański (CrossFit Wrocław)

Teens Dziewczyn (16-17)

196. Liliana Małkowska (CrossFit Toruń)
289. Karolina Wereszczyńska
579. Zuzanna Filipkowska (CrossFit Elektromoc)

Masters Mężczyzn (35-39)

4. Łukasz Trzonkowski (One World Giżycko)

Masters Kobiet (35-39)

199. Julita Furmaniak

Masters Mężczyzn (40-44)

301. Grzegorz Jasiński (Stomil CrossFit)

Masters Kobiet (40-44)

788. Monika Hadryś (CrossFit Joyride)

Masters Mężczyzn (45-49)

7. Artur Komorowski (CrossFit DogField)

Masters Kobiet (45-49)

690. Ewa Roesler (CrossFit Polna)

Masters Mężczyzn (50-54)

1346. Dariusz Dąbrowski (CrossFit Wrocław)

Masters Mężczyzn (55-59)

1123. Dariusz Kozak (CrossFit GCW)

Masters Kobiet (55-59)

2480. Jolanta Domańska (CrossFit Rzeszów)

Masters Mężczyzn (60+)

97. Jan Cieślik (CrossFit Trójmiasto)

Masters Kobiet (60+)

2088. Ela Horbal (CrossFit 12U1)

Przed startem tegorocznych Open wydawało mi się, że po zmianach regionów, powtórzenie pod względem ilości liczby zawodników z Polski na Regionalsach będzie niezwykle trudne.  Trzy pierwsze tygodnie jednak pokazują, że polski zawodniczy CrossFit nieustannie idzie do przodu. I nawet dla ludzi, którzy starają się to wszystko śledzić na bieżąco, jest to sporej wielkości zaskoczenie. Ale żeby nie było – w żaden sposób nie próbuję na to narzekać 😉 Jeszcze tylko i aż 2 tygodnie do ostatecznych rozstrzygnięć. Ja jednak chcąc się zabezpieczyć na przyszłość, mam już gdzie mieszkać w Berlinie w maju 😀