Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
CrossFitO wszystkimZawody & Eventy

CrossFit Games Open 2018 – Tydzień I

dodany przezKamil Timoszuk 27 lutego 2018 0 Komentarzy

Eliminacje Open do tegorocznych CrossFit Games są na pewno inne. Czy to znaczy, że będą wyjątkowe? Dla wielu osób jest taka szansa. Czyt wśród nich będą także Polacy? Jest taka możliwość.

Czas Open to zawsze jest jedna wielka niewiadoma. Nikt kto chce wziąć w tym wydarzeniu czynny udział, nie ma zielonego pojęcia o tym czego może się spodziewać. Dave Castro od kilku lat używa swoich social mediów do tego aby dawać ludziom jakieś „wskazówki” na temat przyszłych treningów. Jednak w finalnym rozrachunku te wszystkie podpowiedzi są i tak niewiele warte, bo zawsze jest to poczucie zaskoczenia. Czy to jednak źle? To jest już chyba integralna część tej corocznej zabawy.

W tym roku na pewno nie było już nie było negatywnej niespodzianki ze strony CrossFit HQ w postaci nie działającej strony. Proces dodawania wyników przeszedł w miarę bezboleśnie i jeśli komuś sprawiło to problem, to wina tym razem leżała raczej tylko po stronie dodającego, aniżeli centrali.

Sam pierwszy tegoroczny trening Open był… prosty. Nie mówię, że był szybki, łatwy i przyjemny, bo daleki jestem od tego. Jednak Dave Castro postanowił na start dać coś takiego, co w takiej czy innej formie jest w stanie zrobić niemal każdy. Nawet osoba, która swoją przygodę z CrossFitem rozpoczęła stosunkowo niedawno. Zresztą to pokazano już na samym ogłoszeniu treningu w Brazylii, gdzie oprócz gwiazd w osobach Samanthy Briggs oraz Kristin Holte wystąpili także „zwykli trenujący” w miejscowym boxie. Nie wiem jak wy, ale ja zdecydowanie jestem za pokazywaniem i „promowaniem” takich osób. To co przykuło też uwagę już na starcie to fakt, jak wygląda w chwili obecnej Sam Briggs. Na jej ciele można się w tej chwili niemal uczyć anatomii człowieka. Jej obecna sylwetka jest pewnie też dobrym powodem do dyskusji czy to dobrze i przyjemnie, kiedy kobieta ma tyle mięśni. Z drugiej jednak strony to tylko kwestia gustu, a ten jak wiadomo ma każdy. Nie podlega jednak dyskusji to, że na chwilę obecną zawodniczka pochodząca z Anglii wygląda lepiej aniżeli w 2013 roku, kiedy wygrywała Gamesy. Jak pokazał też pierwszy trening, jej forma fizyczna zdecydowanie idzie za jej wyglądałem. Uzyskując 452 powtórzenia w workoucie 18.1, Sam wyprzedziła drugą na świecie Annie Thorisdottir o prawie całą rundę.

A jak sobie poradzili z tym workoutem zawodnicy i zawodniczki z Polski? Bardzo dobrze!

I ta opinia tyczy się zarówno pań jak i panów. Dlatego dziś zacznijmy od płci pięknej i tego, że Gabi Migała dzięki osiągniętemu wynikowi 408 powtórzeń plasuje się na chwilę obecną na 7 miejscu w regionie! Co jednak ciekawsze i równie cieszące to fakt, że na miejscach premiujących awansem do zawodów Regionals w Berlinie są także dwie inne Polki. Tymi osobami są panie startujące z ramienia CrossFit Genius czyli Natalia Kaczmarska oraz ostatnio bezkonkurencyjna na zawodach w Polsce Maria Kurzawa. Jeśli do tego dodamy jeszcze stawkę pościgową w postaci Martyny Krysiak, to być może okaże się, że jesteśmy świadkami historycznych Open dla polskiego kobiecego CrossFitu.

Wśród panów w kategorii Rx także na nudę narzekać nie można. Najlepszy wynik z Polaków w pierwszym treningu osiągnął Marcin Szybaj. Co ciekawe, identyczną liczbę powtórzeń w 18.1 zaliczył też Mat Fraser, a Rich Froning miał aż 29 repów mniej od najlepszego z Polaków. Na miejscach premiowanych awansem wyjazdem do Berlina w tej chwili są także Miłosz Staworzyński oraz Mateusz Wasilewski – obaj z CrossFit Genius. Tuż pod kreską zaś jest mój prywatny faworyt czyli Bronek Olenkowicz 🙂 Zresztą w pierwszej 100 jest na prawdę spora grupa pościgowa z Polski i przez najbliższe tygodnie jeszcze może się wiele wydarzyć w walce o Berlin.

Jak pewnie zauważyliście pierwszy z tygodni był niezwykle udany dla warszawskiego boxa CrossFit Genius, którego reprezentantom ewidentnie podszedł trening. Nic więc dziwnego w tym, że jako zespół plasuje się on na wysokiej drugiej lokacie klasyfikacji regionalnej. Tym samym niejako kontynuują oni historię CrossFit Wrocław, który w roku ubiegłym walczył do ostatnich chwil o wyjazd na Regionalsy. Może więc tym razem już niczego nie zabraknie?

A co w pozostałych kategoriach z udziałem Polaków? Tutaj odsyłam was do mojego podsumowania, które będę publikował co tydzień. Uprzedzając jednak pytania, to  kilka słów wyjaśnienia. W tych zestawieniach w kategoriach Rx pań i panów biorę pod uwagę zawodników i zawodniczki, które uplasowały się do 100 miejsca w regionie Europe North. W przypadku kategorii wiekowych, znajdą się osoby, które łapią się na 200 pierwszych miejscach na świecie, czyli tych premiowanych awansem do dalszych kwalifikacji. Jeśli w danej kategorii nikomu ta sztuka się nie uda, to pojawi się pierwsza osoba z najbliższego miejsca dwusetki. W nawiasach zaś podaję boxy z jakich dany zawodnik lub zawodniczka startuje w tegorocznych Open, lub też z jakimi ja daną osobę w tej chwili kojarzę. Jeśli ktoś ma ochotę uzupełnić te informacje, to niech napisze o tym w komentarzu pod tekstem.

Tymczasem tak wyglądają miejsca Polaków po treningu 18.1:

Mężczyźni Rx

4. Marcin Szybaj (Iron Arena)
11. Miłosz Staworzyński (CrossFit Genius)
13. Mateusz Wasilewski (CrossFit Genius)
22 Bronisław Olenkowicz (Fitmania Olsztyn)
31. Maciej Wierzbowski (CrossFit Box Ekipa)
35. Piotr Szczyciński (CrossFit Wrocław)
47. Wojciech Sulima (CrossBox Marina)
53. Mateusz Zajączkowski (CrossFit GCW)
58. Wojciech Laszczak (CrossFit 43300)
58. Bartek Lipka (CrossFit R99)
63. Łukasz Trzonkowski (One World Giżycko)
66. Ariel Barwiński (CrossFit Solvay)
74. Paweł Kozak (CrossFit GCW)
77. Piotr Mielczarek (CrossFit DogField)
77. Adam Skowron

Kobiety Rx

7. Gabrysia Migała (CrossFit 72D)
16. Natalia Kaczmarska (CrossFit Genius)
18. Maria Kurzawa (CrossFit Genius)
59. Martyna Krysiak (Respect Zang)
63. Sawa Gawlau (CrossFit Wrocław)

Zespoły

2. CrossFit Genius

Teens Chłopaków (14-15 lat)

209. Piotr Drozd

Teens Dziewczyn (14-15 lat)

55. Liliana Tolejtis (CrossFit Dopamine)

Teens Chłopaków (16-17)

43. Aleksander Błoszyk
43. Szymon Urbański (CrossFit Wrocław)
65. Kacper Branny
155. Mateusz Marzec (CrossFit Sparta Rage)
197. Ksawery Talarczyk

Teens Dziewczyn (16-17)

77. Karolina Wereszczyńska
95. Liliana Małkowska (CrossFit Toruń)

Masters Mężczyzn (35-39)

14. Łukasz Trzonkowski (One World Giżycko)
46. Tomasz Fiks (CrossFit DogField)

Masters Kobiet (35-39)

236. Julita Furmaniak

Masters Mężczyzn (40-44)

141. Sławek Błaszczyk

Masters Kobiet (40-44)

473. Iga Zwierz-Samoraj (CrossFit Box Ekipa)

Masters Mężczyzn (45-49)

10. Artur Komorowski (CrossFit DogField)
190. Aster Papazyan (CrossFit Elektromoc)

Masters Kobiet (45-49)

693. Ewa Roesler (CrossFit Polna)

Masters Mężczyzn (50-54)

1542. Dariusz Dąbrowski (CrossFit Wrocław)

Masters Mężczyzn (55-59)

1174. Ryszard Trociński (CrossFit Black Ground)

Masters Kobiet (55-59)

2135. Jolanta Domańska (CrossFit Rzeszów)

Masters Mężczyzn (60+)

212. Jan Cieślik (CrossFit Trójmiasto)

Masters Kobiet (60+)

1908. Ela Horbal (CrossFit 12U1)

Jakie są moje przewidywania na 18.2? Myślę, że skoro wprowadzono w tym roku nowe standardy wykonywania ćwiczenia, które niewątpliwie wszyscy kochają czyli burpees, to głupio by było gdyby istniały one tylko w teorii 😉 A do tego może jakaś sztanga? Zawsze to trochę lepiej niż te hantle 🙂