fbpx
CrossFitO wszystkimZawody & Eventy

CrossFit Games Open 2017 – Tydzień II

dodany przezKamil Timoszuk 8 marca 2017 0 Komentarzy

Dwa tygodnie crossfitowych eliminacji Open za nami. Można by odnieść jednak wrażenie, że wydarzyło się do tej pory już tyle, że można by obdzielić kilka zeszłorocznych imprez tymi wszystkimi zdarzeniami. O niektórych CrossFit HQ wolałoby jednak zapomnieć.

Po ubiegłotygodniowej wpadce ze startem nowego systemu i strony internetowej, wydawało się, że do końca drugiego tygodnia ekipie z CrossFit HQ uda się wszystko naprawić. Jak się jednak okazało – nic bardziej mylnego. Może w tym tygodniu nie było już takich komedii jak 7 dni wcześniej, ale dalej daleko było od OK. Wystarczy tylko poczytać komentarze na ich fanpage lub też na fanapge CrossFit Games. Tym razem do niemożliwości dodawania wyników na mniejszą skalę, doszedł na przykład problem z opłatami. Problem polega na tym, że ludzie chcąc się zarejestrować muszą zapłacić. Robią to raz i nic się nie dzieje. Niektórzy zrobili to drugi raz i dalej cisza – kasy nie ma i aktywnego konta na stronie też nie. A żeby było jeszcze zabawniej, to jeśli ktoś oglądał na żywo ogłoszenie workoutu 17.2, ten dowiedział się, że tam też technika zawiodła. Najpierw prowadzący główne studio nie mogli się przenieść do miejsca gdzie odbywał się pokaz, a gdy już to zrobili, to przez dłuższą chwilę był tylko obraz ale bez głosu. Tak więc ewidentnie nie zaczyna się dobrze tegoroczny sezon Open dla organizatorów.

Castro w tym roku także idzie za ciosem i tak jak w pierwszym workoucie pojawił się nigdy wcześniej nie widziany hantel, tak w drugim, ku zaskoczeniu większości, pojawiły się dwa takie maleństwa. Pojawiły się też muscle upy czyli jedno z tych ćwiczeń, które oddziela chłopców od mężczyzn na placu boju. A do tego jeszcze wykroki, T2B i cleany hantlami. Swoje 12 minut najlepiej na świecie wykorzystał Jonne Koski, który uzyskał w tym treningu 225 powtórzeń. Jednak ten trening przyniósł też sporo radości Polakom – zarówno tym startującym, jak i kibicującym.

Największym wydarzeniem z polskiego punktu widzenia jest oczywiście kategoria mężczyzn. To właśnie tutaj Paweł Leśnikowski, który uzyskanemu świetnemu wynikowi, objął prowadzenie w całej europejskiej stawce! Na świecie zajmuje on także znakomite czwarte miejsce! A co ciekawsze, jak na razie za jego plecami są tacy zawodnicy jak Rich Froning, Mat Fraser czy też Noah Olsen.

Paweł Leśnikowski 1st in Europe and 4th Worldwide after #17point2 #open2017 💪💪💪#intheopen #assassins #redcamo #rocktape RockTape#Repost @pawel.lesnikowski.cf with @repostapp・・・#17point2 222 reps ! W pierwszym podejściu 208 😉 dzięki całej ekipie @crossfit_genius jesteście najlepsi ! Robimy dalej swoje ! @miloszcrossfitgenius @amaroknutrition @crossfit_genius @onpointathletics @mateuszdonajski

Opublikowany przez RockTape.pl Wtorek, 7 marca 2017

Żeby tego było mało, w stosunku do poprzedniego tygodnia, o kilkanaście miejsc podskoczył także jego boxowy kolega czyli Miłosz Staworzyński. W czołowej 30 dającej wyjazd do Madrytu jest jeszcze trzech innych Polaków, a od 30 do 50 miejsca kolejnych trzech. Tak więc niewątpliwie mieli rację ci, którzy uważali, że stać polski CrossFit na to, aby poprawić wynik sprzed roku, jeśli chodzi o liczbę zawodników na Regionalsach. Do tego jednak jest jeszcze długa i wyboista droga.

Jednak nie tylko w tej najbardziej obserwowanej kategorii mamy ciekawą sytuację. Wszystko bowiem dlatego, że Szymon Urbański z CrossFit Wrocław, jest w kategorii 14-15 lat na pierwszym miejscu na świecie! Niestety jego starsi koledzy wypadli jako zespół poza 20 miejsce, które daje wyjazd zespołom do Madrytu. Na szczęście niedaleko, a więc bez stresu 😉

W tym tygodniu postanowiłem przygotować dla was jeszcze pełniejsze zestawienie niż parę dni wcześniej. Wszystko dlatego, że uwzględniłem w nim WSZYSTKIE kategorie gdzie mamy jakichś polskich reprezentantów. W każdej z nich przyjąłem zasadę, że podaję tych, którzy na chwilę obecną przechodzą do następnego etapu lub też tych, którzy zajmują najlepsze miejsc z Polaków w danej kategorii. W kwestii formalnej, która nie dla wszystkich jest jeszcze jasna, w kategoriach Rx do Madrytu na Regionalsy kwalifikuje się po 30 najlepszych, a zespołów jedzie pierwszych 20. W kategoriach Teens oraz Masters do kolejnego etapu przechodzi po 200 zawodników z całego świata. Dlatego zapraszam do przeglądania zestawienia.

Mężczyźni Rx

1. Paweł Leśnikowski
9. Miłosz Staworzyński
14. Mateusz Zajączkowski
16. Paweł Czaplicki
24. Bartek Lipka

Kobiety Rx

134. Gabrysia Migała

Zespoły

26. #HesAthletes

Teens Chłopaków (14-15 lat)

1. Szymon Urbański

Teens Dziewczyn (14-15 lat)

313. Marcelina Dolska

Teens Chłopaków (16-17)

50. Damian Tazbir
60. Arkadiusz Habrzyk

Teens Dziewczyn (16-17)

93. Okasana Reshetnik
186. Liliana Małkowska

Masters Mężczyzn (35-39)

24. Marcin Reus

Masters Kobiet (35-39)

198. Agata Wylegała

Masters Mężczyzn (40-44)

226. Piotr Teliszewski

Masters Kobiet (40-44)

1949. Ewa Roesler

Masters Mężczyzn (45-49)

95. Paweł Grębowiec
135. Aster Papazyan

Masters Kobiet (45-49)

507. Emilia Hoff

Masters Mężczyzn (50-54)

1697. Dariusz Kozak

Masters Mężczyzn (55-59)

1170. Krzysztof Kmieciak

Masters Mężczyzn (60+)

60. Jan Cieślik

Według mnie start tegorocznych eliminacji Open jest całkiem obiecujący. Jednak nie zawsze trzeba w nich startować aby być bohaterem. Udowodnił to kolejny już tydzień z rzędu Piotr Korcz. Chłopak z Krotoszyna, którego miałem okazję poznać już kilka miesięcy temu podczas ostatniej edycji zawodów LOGinLAB. Najpierw dał się on poznać po tym, że jest po prostu pomocnym wolontariuszem, który porusza się na wózku, a następnie po tym…

14 musclepów. Anbrołken. Pozamiatane.

W czasie Open, Piotrek także walczy z tym co tydzień po tygodniu ma dla niego Castro. Tak wyglądała na przykład jego walka z 17.2. Naprawdę imponująca.

https://www.facebook.com/piotr.korcz.14/videos/1469102776456937/

A czy posiadanie nazwiska Smith może w jakiś sposób pomagać podczas Openów? Teoretycznie nie, ale praktycznie 17.2 w regionie Mid Atlantic przejęła rodzinka Smithów, która zajęła trzy pierwsze miejsca w tym workoucie. Do byłego najbardziej wysportowanego człowieka na świecie czyli Bena Smitha, dołączyli jego dwa bracia – Alec oraz Dan. Gdyby udało im sie we trójkę pojechać na tamtejsze Regionalsy to byłby niezły precedens.

Póki co jednak, wiele osób zadaje sobie pytanie – czy i ewentualnie w jakiej formie pojawią się w tym roku hantle? 🙂 Według mnie już ich nie będzie. Teraz chyba już nastał czas trochę większych ciężarów czyli po prostu sztangi. Aczkolwiek memy pokazujące HSPU z hantlem między nogami są dosyć kuszące 😉


Sprawdźcie też w wolnej chwili jakie promocje na czas tegorocznych Open przygotował Unbroken.
Można wychaczyć kilka ciekawych produktów 😉